Facebook Google+ Twitter

Krakowska Scena przy Pompie zaprasza: To miasto jest wyśnione

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-30 12:19

Wieczór poetycko-muzyczny Joanny Bąk i Agaty Babicz "To miasto jest wyśnione" jest zapowiedzią drugiego tomiku poetyckiego Joanny Bąk pt. „Jeszcze zdążymy”, który ukaże się niebawem.

 / Fot. plakatJoanna Bąk już wpisała się w literacką mapę Krakowa dzięki licznym wieczorom autorskim, a także publikacjom w almanachach (m.in. „Krakowska Noc Poetów”, „ Konfraternia Poetów”, „Bronowicki Karnawał Literacki”) oraz w prasie (m.in. “Dziennik Polski”, “Akant”, “Fragile”, „Gazeta Kulturalna”, „Kraków”). Jej twórczość była prezentowana także na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach, zdobywała nagrody i wyróżnienia. Artystka wciąż jednak szuka nowych dróg ekspresji, dlatego jej utwory poetyckie często współistnieją z filmem, fotografią, przenikają do dramatów, czy wreszcie stają się muzyczną inspiracją dla piosenki poetyckiej.

Agata Babicz od kilku lat związana jest z krakowską sceną. Jako kompozytorka, wokalistka, pianistka, a także poetka tworzy zarówno autorskie programy, jak również współpracuje z innymi artystami. Tym razem usłyszymy kompozycje muzyczne napisane do wierszy Joanny Bąk.

Interpretacje muzyczne współistniejące ze słowem poetyckim to zaproszenie do świata wyobraźni, do miasta, które nie zawsze jest wyśnione.

Wieczór poprowadzi Jadźka Malina, krakowska poetka, autorka książek poetyckich. Jej wiersze są obecne w prasie literackiej, a także zostały przełożone na język ukraiński, serbski, rosyjski.

Joanna Bąk - Absolwentka Filologii Polskiej z Edytorstwem i Komunikacją Medialną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Studium Dziennikarskiego. Pisze wiersze, opowiadania, dramaty, powieści. Zajmuje się również fotografią, a także organizacją imprez kulturalnych i festiwali. Wydała tomik poetycki “Pomiędzy”. Jej wiersze, wywiady i eseje ukazały się w prasie tj. “Dziennik Polski”, “Akant”, “Fragile”, „Gazeta Kulturalna”. Zyskała tytuł Honorowego Laureata Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego FAMA 2009, literacką przepustkę “Zwierciadła” za dziennik “Z perspektywy domu”. Zdobyła również nagrodę w ogólnopolskim konkursie JESTEM_MAM_GŁOS za tekst dramatyczny Twoje sypialnie, a jej filmowa interpretacja wiersza „Mit” zakwalifikowała się do finału konkursu 15. edycji festiwalu Port Wrocław. Dzięki Fundacji Bielecki Art wraz z Dorotą Szelezińską wyjechała do Ameryki Południowej realizując projekt artystyczny „Na miotle przez świat Peru, Boliwia”. Ma za sobą liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe m.in. w Anglii, Krakowie, Świnoujściu, Jastrzębiu Zdroju, a wykonane przez nią zdjęcia można znaleźć na okładkach książek i czasopism. Funkcjonują także jako ilustracje i montaże.

Agata Babicz -kompozytorka, wokalistka, pianistka i poetka. Do tej pory stworzyła już kilka autorskich recitali (m. in. recital pt. Osobna złożony z własnych kompozycji i tekstów, program Miłosz śpiewany, na który składają się kompozycje muzyczne do wierszy Czesława Miłosza z cyklu poetyckiego pt. Świat- poema naiwne). Współautorka wydarzeń artystycznych na scenach Piwnicy pod Baranami, Cafe Camelot, Cafe Molier, Dworu Czeczów, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, czy krakowskiej Filharmonii i in. Jako poetka została wyróżniona w I- szym Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Złoty Środek Poezji" w Kutnie na najlepszy książkowy debiut poetycki roku 2004 za tomik wierszy pt. Doczekiwanie. Wydanie tomiku poprzedziło Stypendium Artystyczne.

Jadźka Malina - poetka. Autorka tomików Szukam ciemna (1996), Zanim (2007), Strona obecności (2010). Debiutowała w czasopiśmie „Filipinka” w 1992. Od tej pory jej wiersze ukazały się na łamach m.in. „Odry”, „Frazy”, „Dziennika Polskiego”, „Poezji Dzisiaj” i „Knjiazevnika” (Serbia). Ponadto są zamieszczane w wielu edycjach zbiorowych i wydawnictwach pokonkursowych. Tłumaczona na język serbski przez Biserkę Rajcić oraz ukraiński przez Oleksandra Gordona. W 2010 roku wyróżniona Nagrodą Starosty Powiatowego w Myślenicach za całokształt pracy twórczej. Należy do Myślenickiej Grupy Literackiej Tilia, którą obecnie kieruje.

więcej na Scena Przy Pompie


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.