Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8073 miejsce

Krakowska sceneria do filmu OBSERWACJA

W dniach 9 – 13 sierpnia br. na terenie jednego z Wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie były realizowane zdjęcia do etiudy filmowej Obserwacja realizowanej przez WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Reżyseria Zuzanna Karpińska.

Aktor grający Marcysia. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Chociaż w Krakowie Światowe Dni Młodzieży Pani reżyser z jednym z aktorów grających profesora. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków przeszły już do historii. Ale młodzi twórcy oraz realizatorzy filmowi z Katowic i Krakowa mimo wakacji jednak, zamiast się opalać tworzą nowe arcydzieła sztuki filmowej.

Pani reżyser Zuzanna Karpińska, Pani reżyser w akcji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków realizator obrazu Grzegorz Myjkowski, kierownik produkcji Justyna Szewczyk przy udziale operatorów filmowych, asystentów jak też aktorów i statystów realizowali zdjęci do nowej etiudy Ostatnia kosmetyka przed klapsem filmowym. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Krakówfilmowej pt. OBSRWACJA.

Etiuda ta jest projektem artystycznym realizowanym przez Wydział Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obserwacja to praca dyplomowa Pani reżyser w akcji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Pani Zuzanny Karpińskiej studentki III roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opiekę artystyczną sprawuje Pan Michał Rosa.

Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie. Cały projekt jest tworzony głównie przez studentów na zasadzie non – profit.

Jest nadzieja, że ten utwór zaznaczy swoja obecność na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2017 co rekomenduje go organizatorom tego Festiwalu. Należy mieć nadzieje, że ta etiuda zaistnieje nie tylko na pokazach filmowych w Polsce ale też na świecie.

Aktorzy – profesorowie na planie filmowym. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówPrzedstawiam na podstawie udostępnionych Aktorzy – profesorowie na planie filmowym. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków materiałów przez realizatorów etiudy jak też z doświadczenia podczas mego uczestnictwa w zdjęciach:

…Rok 1976. Główny bohater – Marcyś, wybitnie uzdolniony absolwent wydziału matematycznego. Jego pasja do zagadnień matematycznych wyrażonych w mechanicznych działaniach na kostce Rubika- zachwyca profesorów Polskiej Akademii Nauk do tego stopnia, że postanawiają go wysłać na kilka zagranicznych odczytów.

Niestety z powodu nieodbytej służby wojskowej Marcyś traktowany jest przez PRL jak dezerter i nie otrzymuje paszportu.

Chcąc uregulować swój stosunek do służby wojskowej, Marcyś załatwia sobie zwolnienie ze służby wojskowej. Niestety bohater wpada w sidła swojej intrygi.

To nie on rozdaje karty – Oddział Psychiatryczny powoli zaczyna przejmować kontrolę nad jego życiem… .
Kiedy zaproponowano mnie abym zagra jednego z profesorów to się zastanowiłem bo po zapoznaniu ze scenariuszem etiudy stwierdziłem, że przypomina mi się epizod z mojego życia związany z wojskiej pod koniec lat sześćdziesiątych.

Moja skromna osoba na planie filmu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Pod koniec lat sześćdziesiątych wojsko polskie pod nadzorem bratniej armii brało udział w inwazji na Czechosłowacji. Z uwagi, że jednak posiadałem odpowiednie wykształcenie oraz znajomość języka czeskiego i miałem w Czechach część rodziny to byłem odpowiednim do takiej akcji.

Niestety im to pokrzyżowałem, a co gorsze okazało się jaka role odegrała kobieta przyszła moja zona i co gorsze, że po wielu latach spotkałam ówczesnego pisarza słynnego oficera CA w naszej kompani (dzisiaj się to nazywało by asystentem oficera), a obecnie instruktora w pewnej młodzieżowej organizacji społecznej. Za to co zrobiłem dużo zapłaciłem i do tej pory płacę i jestem niszczony – ale to tylko refleksja.

Zdjęcia chroni prawo autorskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.