Facebook Google+ Twitter

Krakowska Szkoła Biznesu CTT

W piątek 22 listopada Centrum Transferu Technologii Politechniki w Krakowie zorganizował swojej siedzibie szkolenie dla osób z różnych profesji oraz bezrobotnych tzw. Chłopska szkołę biznesu.

Pan Sebastian Wacięga objaśnia zasady. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówKażda formaLogo konferencji. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków zapoznania z nowoczesnymi systemami szkolenia dla osób bezrobotnych czy zajmujących się problematyką pośrednictwa pracy czy osób już prowadzących działalność gospodarczą. Managerem konferencji była Pani Joanna Szypułka z Centrum Transferu Technologii Politechniki w Krakowie

Co prawda miejsce szkolenia były po austriacki i II wojnie światowej wojskowy areszt ze swoja surowością, może nasuwać co się stanie jak nie powiedzie biznes. Uczestnicy konferencji. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówAle jest to ciekawaBaner konferencji. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków forma wykorzystania choć przykrych, ale już historycznych miejsc. Obecnie jest we władaniu i po remoncie przystosowany do szkoleń na Politechnice Krakowskiej.

Podstawowym zadanie tych zajęć było nauczenie podstawowych zadań podczas podejmowania własnych inicjatyw, planowania konkurowania oraz współpracowania z innymi. Osobnym tematem był problem negocjacji handlowych, oszacowania kosztów, jak też przychodów i zysków.

Pan Sebastian Wacięga prowadzi zajęcia. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówPan Sebastian Plansza do zajęć / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówWacięga z Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie podczas konferencji, która była prowadzona w formie warsztatów. Podczas zajęć przeprowadzono dwie rozgrywki:

- pierwszym wariancie tzw. podstawowym symulowano działania i kupno, sprzedaż
prowadzone przez osoby indywidualne zawodowo piekarze, tkacze, kowale, właściciele
środków transportowych wówczas były to furmanki.

- drugim wariancie tzw. zaawansowanym to były działania w prowadzeniu spółek,
które pojawienie się rynku pracy, a tym samym zatrudnienia dotychczasowych
rolników jako pomocników przez spółki.

Uczestnicy podczas zajęć. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówCytuje opis Uczestnicy konferencji. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówgry jaka była używania podczas zajęć i jest też obecnie prowadzona podczas zajęć wielu szkołach średnich i różnych tematycznych kursach dla dorosłych.

...Chłopska Szkoła Biznesu to symulacyjna gra ekonomiczna przeznaczona jest dla dużej grupy uczestników. Gra symuluje podstawowe mechanizmy rynkowe (podaż, popyt, konkurencja i współpraca). Uczestnicy wchodzą w role przedsiębiorczych rzemieślników (piekarzy, tkaczy, kowali) zajmujących się produkcją (chlebów, płócien, bryk) oraz organizacją wypraw handlowych do miast umieszczonych na planszy - mapie Europy. Gracze nie siedzą przy planszy, lecz chodzą swobodnie po sali kontaktując się z innymi rzemieślnikami. ...

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.