Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9514 miejsce

Krakowska Wisła zagra dla Bartka

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-22 09:21

20-letni Bartek Ostałowski z Nowego Sącza, przed dwoma tygodniami uległ tragicznemu wypadkowi na motocyklu. Stracił obydwie ręce. Redakcja Gazety Krakowskiej zapoczątkowała pomoc chłopakowi.

fot. Iwona KamieńskaDziennikarze mają nadzieję, że zakończy się szczęśliwym finałem, czyli operacją wszczepienia bioprotez rąk. Zakup takich bioprotez to wydatek wstępnie szacowany na 200 tysięcy dolarów. Pomoc deklarują również sportowcy.

Przed kilkoma dniami na zaproszenie Krakowskiej do Nowego Sącza przyjechała Katarzyna Rogowiec, złota medalistka paraolimpijska z Turynu. Spotkała się z Bartkiem i podtrzymała go na duchu. Senator Stanisław Kogut, a zarazem wiceprezes III-ligowego Kolejarza Stróże zaproponował rozegranie dwumeczu, z którego dochód przekazany zostanie dla Bartka. W piłkarskich meczach spotkaliby się Sandecja Nowy Sącz, Kolejarz Stróże, Wisła Kraków i GKS Bełchatów. Do piłkarskich spotkań doszłoby w Nowym Sączu, Gorlicach lub Stróżach. Trwa ustalanie terminów.

- Kiedy tylko syn Grzegorz poinformował mnie o wypadku młodego chłopaka spotkałem się z nim. Postanowiłem również włączyć się do akcji. Bełchatów wstępnie wyraził zainteresowanie meczem 4 września. Czekamy jeszcze na odpowiedź krakowskich działaczy - mówi senator Stanisław Kogut. Choć jeszcze nie ustalono dokładnego terminu, to wszystko wskazuje na to, że Wisła gotowa będzie rozegrać taki mecz 31 sierpnia.

– Ostateczna decyzja zapadnie we wtorek - mówi prezes "Białej Gwiazdy" Ludwik Miętta Mikołajewicz. - Bardzo chętnie weźmiemy udział w takim spotkaniu. Wisła zawsze jest gotowa pomagać ludziom w potrzebie, a tym bardziej jeśli nieszczęście dotknęło tak młodego człowieka.

Cchętni mogą wpłacać pieniądze na zakup bioprotezy na konto otworzone w sądeckim oddziale Kredyt Banku z numerem 48 1500 1559 1215 5004 4253 0000 koniecznie z dopiskiem "pomoc dla Bartka".

Dariusz Grzyb, (BK) - Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.