Facebook Google+ Twitter

Krakowska XX Wigilia Jana Kościuszko

W niedzielę 18 grudnia Krakowski Rynek Główny będzie gościł jubileuszową XX Wigilię dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących organizowaną przez słynnego rajdowca Jana Kościuszkę oraz jego przyjaciół.

Krakowska XX Wigilia J. Kościuszki – plakat. / Fot. Scan Obecna Wigilia ma charakter Konferencja prasowa organizatorów wigilii. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków nie tylko na jubileuszowy, ale też będzie novum. Wprowadzana będzie po raz pierwszy w historii możliwość w postaci - potrzebujące osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnej diagnostyki i pomocy medycznej.

Obok zajazdu wigilijnego dzięki sojusznikom i przyjaciołom organizatora na Rynku Głównym powstanie prawdziwy szpital, którego personel w ciągu jednego dnia przebada nawet kilkaset osób. W specjalnie przygotowanych namiotach lekarze i wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej będą troszczyć się o stan zdrowia zgromadzonych na Rynku osób.

Bez pomocy Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, która czuwać będzie nad całą logistyką polowego szpitala nie było by możliwe tak ważne przedsięwzięcie kiedy na konsultacje medyczne czeka się miesiącami.

Wigilijny śledzik od J. Kościuszki. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Parę informacji o organizatorach wigiliiWigilijne uszka od J. Kościuszki. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków

Tradycyjnie jak co roku patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Jan Kościuszko to znany krakowski restaurator, twórca i założyciel sieci restauracji Chłopskie Jadło, kolejnej sieci gastronomicznej Polskie Jadło. Główny pomysłodawca i organizator Wigilii dla Potrzebujących w Krakowskim Rynku Głównym zawsze w ostatnia niedzielę przed Bożym Narodzeniem. Za swoje zasługi i działalność charytatywną odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Mistrz sportów samochodowych, przedsiębiorca, felietonista, miłośnik polskiej kuchni.

Uczestnicy konferencji prasowej. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Z uwagi, ze co roku uczestniczy w tej Uczestnicy konferencji prasowej. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Uroczystej Wigilii kilkanaście tysięcy osób do, których jest adresowana, krakowian, turystów musi być silny dobrze zorganizowany sztab nie tylko sojuszników, czy współpracowników, ale też wolontariuszy.

Organizatorami Wigilii od dwudziestu lat jest „Grupa Kościuszko M2B” i należące do niej restauracje Sławkowska 1 i W Starej Kuchni, których przygotowywane będą świąteczne potrawy. Od dwóch lat współorganizatorem wydarzenia jest najstarsza w Polsce organizacja charytatywna Arcybractwo Miłosierdzia pod wezwaniem Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Krakowie.

Akcję od wielu lat wspierają również liczni partnerzy: producent słodyczy Wawel S.A, Jeronimo Martins Polska właściciel sieci sklepów Biedronka, Bacówka Towary Tradycyjne, firma ABC K. Bobula i A. Bobula Spółka Jawna, która jak co roku dostarczy jednorazowe naczynia oraz Gospodarstwo Rybackie Dolina Będkowska z Bartłomiejem Szczoczarzem. W organizację przedsięwzięcia zaangażowanych jest kilkudziesięciu dziennikarzy prasy, radia i telewizji.

Szkoda tylko, że mimo tradycyjnego Betlejemskiego światełka pokoju jakie przynieśli do Królewskiego Miasta Krakowa - krakowscy harcerze bez względu na poglądy jakoś nie są zainteresowani tego typu akcją.

(zdjęcia chroni prawo autorskie)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.