Facebook Google+ Twitter

Krakowski Art Boom Festiwal wystrzelił

Sztuka współczesna eksplodowała w przestrzeni miejskiej . W Krakowie rozpoczęła się druga edycja Art Boom Festiwal. I już pierwszego dnia zaskoczył nas Kobas Laksa.

Lajkonik. Nieco inny... / Fot. www.artboomfestival.pl- Ten festiwal zaskakuje i będzie zaskakiwał bo wszystko dzieje się w przestrzeni publicznej - mówiła podczas otwarcia Magdalena Sroka, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. Bo zadaniem sztuki współczesnej jest prowokowania do refleksji. I już podczas otwarcia do zastanowienia prowokował Kobas Laksa ze swoim projektem "LikeKonik". Nadał on nowy wygląd krakowskiemu lajkonikowi. Artysta ubrał jeźdźca w lateksowe czarne ubrania, przywołujące skojarzenia sadomasochistyczne. - To nie ja powinienem się tłumaczyć, ale urzędnicy dlaczego taki łagodny wygląd ma lajkonik. Przecież historycznie była to postać, która nie zawsze wywoływała pozytywne skojarzenia - tłumaczył Kobas.

Intrygująco zapowiada się także projekt Grzegorza Drozdy "List do brata". Z samolotu przelatującego nad centrum Krakowa zostanie zrzuconych tysiąc listów. Będą to przemyślenia grupy 150 więźniów z całej Polski na codzień wyrzuconych po za nawias społeczny. W zamyśle artysty taki zabieg ma nas wyrwać z codzienności życia. Automatycznie stawiając nas w roli odbiorców, którzy jako osoby wolne nawiązują "kontakt" z rzeczywistością więzienna.

Gościem specjalnym drugiego Art Boom Festiwal jest Barbara London. Kuratorka nowojorskiego Museum of Modern Art, która wygłosi w sobotę (12.06) w Muzeum Narodowym wykład zatytułowany Cutting Edge Is Still Sharp.

Cały festiwal potrwa do 27 czerwca. - Proszę jednak pamiętać, że daty rozpoczęcia i zakończenia festiwalu są bardzo umowne, ze względu na mnogość wydarzeń - mówi Magdalena Sroka.

Strona festiwalu


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada sie ciekawie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.