Facebook Google+ Twitter

Krakowski Bieg Antysmogowy już w najbliższą niedzielę!

Spotykamy się o godzinie 10.00 na pl. Na Groblach (start i meta). Przed nami 4,5 km ulicami Starego Miasta.

 / Fot. MPEC KrakówDo udziału w biegu zgłosiła się bardzo silna ekipa pracowników krakowskiego MPEC! Na starcie stanie liczna reprezentacja miłośników rekreacji, aktywnego stylu życia i czystego powietrza. To inżynierowie, technicy i pracownicy administracji, których łączy nie tylko miejsce pracy, ale także idea biegu. Mamy nadzieję, że przez udział m.in. w tego typu wydarzeniach skutecznie przyczynimy się do promocji poprawy jakości powietrza w Krakowie. Walka ze smogiem to proces długotrwały i skomplikowany. Ważne, żeby utrzymać jego właściwe tempo i kierunek.

Zawodnicy MPEC będą mieli koszulki z logiem z przodu i hasło "pogoń piec" wraz z wymowną grafiką z tyłu – przekreślonym piecem. Ale to nie koniec! W biegu weźmie udział także "stary klamot" tzw. "Zły piec!", którego znowu będziemy starali się "pogonić". To bieg bez medali, bicia rekordów, opłat i limitu czasu! Każdy chętny może stanąć na starcie i pobiec razem z nami!
Do zobaczenia w niedzielę!

MPECu walka ze smogiem

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie wybuduje w najbliższych latach ok. 6,7 km sieci ciepłowniczej w centrum miasta, dzięki czemu zmniejszy się liczba palenisk węglowych. Do tej pory miasto zinwentaryzowano blisko 6 tysięcy czynnych palenisk węglowych na terenie Śródmieścia. Piece takie użytkowane są w ponad tysiącu z przeszło 5 tysięcy kamienic w centrum miasta. Według danych Urzędu Miasta Krakowa w zeszłym roku zlikwidowano rekordową liczbę blisko 1,3 tys. pieców i 900 kotłowni na paliwa stałe! Na dotacje do wymiany pieców wydano ponad 33 mln zł. W 2015 r. miasto chce przeznaczyć na wymianę pieców węglowych na bardziej ekologiczne urządzenia grzewcze 62 mln zł. Krakowianie mogą starać się o zwrot nawet do 100 proc. kosztów takiej wymiany. Naprawdę warto!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.