Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24382 miejsce

Krakowski Bieg Sylwestrowy 2013

Za kilka dni rusza jubileuszowy 10 Krakowski Bieg Sylwestrowy. 31 grudnia o godzinie 12.00 wraz z hejnałem z Wieży Mariackiej odbędzie się start tej imprezy z Rynku Głównego.Zbiórka na przeciwko wylotu ul.Floriańskiej i tam będzie też meta.

Logo 10 Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. / Fot. ScanZIS KrakówNa dzisiejszej konferencji prasowej Pani Urszula Filipowicz Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie poinformowała cytuje... w pierwszej edycji, 2004 roku do biegu stanęły 134 osoby, dwa lata temu było ich 1005, a przed rokiem 1234... .

Drugi rozmówca konferencji Pan Paweł Żyła z KKB Dystans stwierdził cytat... Chcemy się spotykać w Sylwestra, żeby nie tylko złożyć sobie życzenia noworoczne, ale pokazać również mieszkańcom Krakowa jak doskonale potrafią się bawić biegacze. Takiego drugiego wydarzenia nie ma chyba w całej Europie... .

Natomiast koordynator zabezpieczenia imprez Pan Andrzej Batko stwierdził ....

Mapka 10 Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. / Fot. ScanZIS Krakówo godzinie 11.30 zamkniemy całkowicie na dwie i pół godziny ulice: św. Idziego i Podzamcze do ulicy Straszewskiego. W godzinach 11.30-14.00 nie będą kursować tramwaje przez Dominikańską, Plac Wszystkich Świętych i Franciszkańską, minimalnych ograniczeń dla ruchu pojazdów należy się też spodziewać na ulicach: św. Marka i św. Tomasza oraz w rejonie pierwszej obwodnicy, tramwaje będą skierowane na trasy zastępcze... .

Tradycyjnym zwyczajem głównymi organizatorami są:

- Gmina Miejska Kraków.
- Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
- Krakowski Klub Biegacza Dystans.

Organizatorzy w tym roku wyznaczyli limit biegaczy na 2.000 osób bez względu na płeć, wiek dotyczy to łącznie oba dystanse na:
- 5 km, która nosi nazwę Smoczej Piątce.
- 10 km, który nosi nazwę Radosna Dziesiątka.

Z powodu duże zainteresowania oraz chętnych, których zgłosiło więcej niż planowano, zapisy on - linę zakończono przyjmowanie już 23 grudnia. Natomiast jak to bywa tradycyjnie z powodu, że obok zgłoszenia należy dokonać opłatę, a z tym bywa różnie.

W dniach: 30 grudnia poniedziałek godzinach 15.00-20.00 oraz wtorek 31 grudnia godzinach 7.30-11.00 czynne będzie Biuro Zawodów na terenie Szkoły Podstawowa nr 1 przy ul. Św. Marka 34. W tym czasie wydawane będą pakiety startowe.

Uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Natomiast dla zwycięzców puchary i nagrody finansowe.

Na stronie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie www.zis.krakow.pl znajdują się bieżące informacje o imprezie sportowej w Sylwestra krakowskiego

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.