Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7003 miejsce

Krakowski biegły sądowy podejrzany o produkowanie narkotyków

Prokuratura w Bielsku-Białej prowadzi sprawę biegłego, który jest podejrzany o produkcję narkotyków. Wobec toczących się spraw oraz tych zakończonych tajemnicza działalność Mariusza Ś. jawi się jako wysoce problematyczna.

Mariusz Ś. został zatrzymany w nielegalnym laboratorium przez funkcjonariuszy CBŚ. W namierzonym lokum wytwarzano mefedron. Ten narkotyk zdobył już złą sławę i uznawany jest za szczególnie niebezpieczny. Szacunkowe ustalenia, co do zysków jakie osiągnęła grupa narkoproducentów, liczone są w milionach złotych.

Biegłemu sądowemu przedstawiono zarzuty i zastosowano środek zapobiegawczy. Mariusz Ś. został tymczasowo aresztowany z uwagi na złożoność sprawy i obawę matactwa. Oczywiście, toksykolog nie wydaje już opinii w materii w jakiej był autorytetem. Na drodze przestępczego procederu znalazł się prawdopodobnie już ponad rok wcześniej i, co w tej sprawie bardzo istotne, wydawał w tym czasie wiążące ekspertyzy.

Dla sądów krakowskich sytuacja jest niewątpliwie kłopotliwa. Toczące się http://www.public-domain-image.com/cache/objects-public-domain-images-pictures/scales-of-justice_w725_h544.jpg http://www.public-domain-image.com/objects-public-domain-images-pictures/scales-of-justice.jpg.html prawa: free / Fot. Jon Sullivanpostępowania w których Mariusz Ś. występował jako ekspert wymagają powołania nowego biegłego, a sprawy zakończone, w których podejrzany występował jako wyznaczony przez sąd, powinny być zbadane ponownie.

Taki niecodzienny stan rzeczy opatrzył uwagą znany krakowski adwokat Krzysztof Bachmiński, co przytoczyła Gazeta.pl Kraków: "Jeżeli biegły wydał opinię w toczącej się sprawie i przed jej zakończeniem został skazany, to jest to powód, by powołać nowego eksperta."

Czy koszta ponownego rozpatrywania spraw zakończonych prawomocnym wyrokiem są tak niebotyczne jak zyski osiągnięte z produkcji narkotyków? Odpowiedź narzuca samo życie poprzez kolejne codzienne doniesienia z ujawnionych w kraju, czy innym państwie europejskim, nielegalnych laboratoriów. Pobieżne szacunki zysku osiąganego przez grupy zajmujące się produkcją narkotyków wywołują zdumienie. To, że rodzimi "chemicy" angażują się w wytwarzanie substancji, które uznawane są za nowość na światowych rynkach, nie dziwi tak bardzo. W ostatnich latach polscy wytwórcy narkotyków często okupowali czołowe lokaty w niechlubnych rankingach narkotykowego biznesu.

Przykład krakowskiego biegłego jest po części o tyle niecodzienny, że dotyczy kręgu osób, które swoją postawą kształtują wizerunek Temidy.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,10798812,Biegly_sadowy_podejrzany_o_produkcje_narkotyku.html/[a]

[iframe width="600" height="200"]http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?id=88696862896&width=600&connections=20&stream=false&header=true&height=200" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none
możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.