Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

260 miejsce

Krakowski cukrzycowy 74.Tour de Pologne

Imprezą towarzyszącą 74. Tour de Pologne w ramach Sport to zdrowie po przez kampanie Ścigamy się z cukrzycą na terenie Mety I etapu, która była krakowskich Błoniach, zorganizowano bezpłatne badania dla krakowian i turystów.

Goście konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków W Urzędzie Miasta Krakowa 28 lipcaPan Czesław Lang Dyrektor 74 Tour de Pologne najważniejszy gość konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków zorganizowano pod Patronatem prof. Jacka Majchrowskiego Prezydent Krakowa konferencje na ten temat. Całej akcji w ramach działań startu Teamu Novo Nordisk polskiej edycji wyścigu 74. Tour de Pologne zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa – prof. Jacka Majchrowskiego, Ministra Zdrowia – Konstantego Radziwiłła oraz Ministra Sportu i Turystyki – Witolda Bańki.

Goście konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówCytuje fragmenty:Organizatorzy konferencji w Urzędzie Miasta. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków
… Aktywności związane ze startem Teamu Novo Nordisk w Tour de Pologne odbywają się pod szyldem kampanii „Ścigamy się z cukrzycą”. Celem zainicjowanej przez organizacje reprezentujące środowisko pacjentów inicjatywy jest zwrócenie uwagi na profilaktykę i leczenie cukrzycy w Polsce oraz rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli cukrzycy, a także potrzeby pacjentów diabetologicznych i priorytety ochrony zdrowia. Mecenasem kampanii jest Novo Nordisk. Szanowna Pani Lang prawa ręka dyrektora 74 Tour de Pologne - gość konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówWięcej informacji na stronie: http://scigamysiezcukrzyca.pl/Kolarze goście konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków

… Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, której nie da się całkowicie wyleczyć. Nie znaczy to jednak, że nie da się z nią skutecznie walczyć – jak podkreślają eksperci, aktywność fizyczna obok leczenia i diety powinna być integralną częścią życia z cukrzycą. Systematyczna aktywność fizyczna niesie za sobą wiele pozytywnych efektów w organizmie chorego Przede wszystkim ułatwia zmniejszanie nadmiernej masy ciała, pomaga lepiej kontrolować poziom cukru we krwi, a także obniża i opóźnia ryzyko wystąpienia groźnych powikłań choroby.

Prezydium konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Dodatkowo redukuje stres, relaksuje,Wywiad Pana Czesława Langa Dyrektora 74 Tour de Pologne dla Radia Kraków. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków a także zwiększa poziom energii. O uprawianiu sportu powinny też pamiętać osoby zdrowe, ponieważ aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Korzyści płynące z treningów w każdym wieku są więc nie do przecenienia. Nie musi być to od razu sport wyczynowy, każda aktywność się liczy! Mogą to być spacery w szybkim tempie, taniec, pływanie, a nawet rezygnacja z windy na rzecz schodów.

Dla młodych pacjentów z cukrzycą typu 1 bez schorzeń dodatkowych i bez powikłań choroby nie ma w zasadzie ograniczeń jeżeli chodzi o możliwość uprawiania sportu, w tym sportu wyczynowego…

… Aby zwiększać wiedzę pacjentów, a także osób zdrowych na temat cukrzycy niezwykle istotne jest stałe podejmowanie działań edukacyjnych. W tym celu, z inicjatywy Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą, powstaje reedycja raportu Społeczny obraz cukrzycy.W dokumencie znajdą się m.in. wyniki Wielkiego Testu Wiedzy o Cukrzycy, przeprowadzonego wśród pracowników Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jak wynika z analizy, Wielki Test najlepiej wypadł w Ministerstwie Zdrowia. Średni wynik Testu to 5 na 10 możliwych do zdobycia punktów. Największe trudności dotyczyły pytań odnoszących się do rozpoznania pierwszych objawów choroby oraz możliwych działań profilaktycznych…

… Kolarze z Teamu Novo Nordisk, oprócz zwracania uwagi na ważną rolę aktywności fizycznej w profilaktyce cukrzycy, chcą także podkreślać, istotne znaczenie odpowiednio dobranego leczenia. To dzięki niemu, kolarze mogą wyczynowo uprawiać ulubioną dyscyplinę, a nawet osiągać ponadprzeciętne wyniki sportowe. Odpowiednie, indywidualnie dopasowane leczenie jest podstawą w cukrzycy – daje nie tylko szansę na normalne życie, ale też zapobiega powikłaniom tej choroby.

Nowoczesne terapie są bezpieczne pod kątem sercowo-naczyniowym, nie zwiększają ryzyka udaru mózgu. Dodatkowo niektóre z nich wpływają na nasz mózg, zwiększając uczucie sytości, a także zwalniają nieco perystaltykę i w ten sposób przyczyniają się do spadku masy ciała. Co ważne, obniżają też glikemię i nie dają ryzyka niedocukrzeń. Ważny jest więc dostęp do szerokiego wachlarza terapii, ale też edukacja pacjentów na temat powikłań i sposobów radzenia sobie z objawami cukrzycy na co dzień… .

(zdjęcia chroni prawo autorskie)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja rozumie, że jak ktoś podaje "zagranica" to pisze głupoty materiał został opracowany na podstawie otrzymanej dokumentacji i z niej przedstawiono cytaty. Sam jestem od wielu lat cukrzykiem i jako praktyk poznałem wiele literatury jak też konsultacji. Jak widać autor komentarza umie cwaniakowaci, nie posługiwać się dokumentami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomieszanie z poplątaniem, niestety:

1. Cukrzycy typu I i II
2. Sportu z aktywnością fizyczną
3. Insuliny i cukru jako PRZYCZYN cukrzycy typu II

XXI wiek, a większość lekarzy nie rozumie mechanizmu działania insuliny.
Ba, w ogóle nie rozumie fizjologii procesów energetycznych organizmu!
Podręczniki do dziś zawierają fundamentalny błąd, pomimo tego, że minęło kilkadziesiąt lat od momentu, gdy rzecz udowodniono!

Jaki błąd?
Insulina, wbrew temu co jest w nich napisane, NIE JEST KONIECZNA do poboru glukozy przez tkanki. Przez wszystkie tkanki (!) w normalnych fizjologicznych warunkach, czyli wyłączając bardzo intensywną aktywność fizyczną.

Gdyby rzecz była rozumiana prawidłowo, choroba nie nazywałaby się w ogóle cukrzycą.
Tak zwany "cukrzyk" ( typ II) ma we krwi za dużo wszystkich substratów energetycznych: glukozy, ciał ketonowych, kwasów tłuszczowych, aminokwasów.
Dlaczego więc zdecydowano o nadaniu nazwy "cukrzyca" ..?
Z konsekwencjami w postaci skupienia uwagi na "walce" z cukrem. I gigantycznych pieniędzy w tle.
---------------------------

/… Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, której nie da się całkowicie wyleczyć./

Cukrzyca typu II jest chorobą, którą w większości przypadków ( czyli wtedy, gdy trzustka nie traci zdolności produkcji insuliny) da się całkowicie wyleczyć!
Podkreślę tu słowo "wyleczyć" w przeciwieństwie do słowa "obejść".
Wyleczyć, czyli uzyskać normalną, insulinową wrażliwość tkanek.

Aby jednak to zrobić, trzeba zacząć "leczyć" mózg.
Jedno z dwóch:

1. albo zmienimy środowisko, w którym żyjemy na środowisko "naturalne", czyli zawierające rzędy wielkości mniej bodźców stymulujących do określonych zachowań.
( mało realne)

2. albo, jeżeli nie możemy uczynić pierwszego, zaczniemy umiejętnymi działaniami "oszukiwać" mózg, niwelując działanie oceanu wspomnianych wyżej bodźców.
Tylko wówczas możemy wygrać walkę z permanentnym "przeenergetyzowaniem" organizmu i konsekwencjami w postaci rozwiniętych "oporności" ( nie tylko insulinowej) jako mechanizmu obronnego komórek, tkanek i narządów.

W przeciwnym razie - jesteśmy jak zwierzęta idące na rzeź - obojętnie, czy wskutek chciwości koncernów, czy wskutek niedouczenia/chciwości lekarzy i "ekspertów".

Aktywność fizyczna może tylko (aż) łagodzić skutki, ale nie zniweluje konsekwencji "wystawienia" bezbronnego mózgu na bodźce współczesnego środowiska.

"Przejeść" jakąkolwiek aktywność fizyczną ( podkreślę - jakąkolwiek) - jest tanio, łatwo i przyjemnie.

I dlatego właśnie ludzie przegrywają!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.