Facebook Google+ Twitter

Krakowski człowiek mikrofonu - Jan Stępień

Jak poznałem Janka Stępnia? Trudno powiedzieć. Ale od początku jego kariery radiowca stale nasze drogi się krzyżują. Codziennie rano o godz. 5.30 budzi mnie Radio Kraków Małopolska.

Od niepamiętnych czasów znam Janka Stępnia, dziennikarza Radia Kraków Małopolska. Jak sobie przypominam, swoje pierwsze kroki w radiu robiłem w 1965 r. Wówczas to przy boku słynnej redaktor Siedlarowej realizowałem program MAK - Obóz. Była to słynna harcerska akcja zbiórki makulatury, a tym samym zdobywania środków finansowych. Potem były różne programy, szczególnie jak pracowałem w harcerstwie.

Natomiast w 1988 zagrałem jedną z głównych ról co najmniej w trzech odcinkach serialu radiowego pt. "60 minut na godzinę". Między innymi zagrałam rozrabiakę - ucznia z klasy piątej oraz przenosiłem hodowle karpi w miejscu pomnika Wołodii w Nowej Hucie itp.

Jak poznałem Janka Stępnia? Trudno powiedzieć. Ale od początku jego kariery radiowca stale nasze drogi się krzyżują. Codziennie rano o godz.5.30 budzi mnie Radio Kraków Małopolska. Jak tylko mam czas, słucham w soboty i w niedziele programów prowadzonych przez Janka Stępnia. Co najmniej raz w roku spotykamy się na Międzynarodowej Konferencji Prasy Polonijnej w Tarnowie.

Kim jest nasz bohater Jan Stępień? Po ukończeniu szkoły podstawowej w Tarnowie, zdaje do II liceum im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Potem jego los w 1973 roku kieruje go na studia Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie. W 1981 roku kończy podyplomowe studia dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest dobrze wykształcony: prawnik, dziennikarz, muzyk. W Tarnowie kończy szkołę muzyczną I stopnia, a następnie w Krakowie kontynuuje kształcenie z zakresu muzyki II stopnia Krakowie w klasie fortepianu. Naukę dalej kontynuuje w Krakowskiej Akademii Muzycznej na kierunku dyrygentura. W 1982 roku otrzymuje dodatkowy dyplom magistra sztuki.

Prace zawodową zaczyna w Warszawskim Ośrodku Radiowo - Telewizyjnym w dziale Kultury. Następnie pracuje w rozgłośni Polskiego Radia w Olsztynie. Zostaje przeniesiony do Radia Kraków, gdzie do chwili obecnej pracuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.