Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11605 miejsce

Krakowski Erasmus for Young Entrepreneurs 2013

Zadaniem Europejskiego Programu Erasmus jest wymiana młodych przedsiębiorców oraz zdobywanie przez nich doświadczeń w zagranicznych firmach na terenie UE. Taki trend ma stworzyć zdobycia umiejętności na Europejskim poziomie.

Pani Magdalena Opido z otrzymanym na zakończenie Certyfikatem. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Zadanie to jest głównie Logo Programu. / Fot. Scanskierowane do młodych dobrze wykształconych osób z polski. Jednym z głównych założeń to:
- dobra znajomość języka angielskiego,
- ukończenie studiów węższych,
- chęć i możliwość założenia własnej działalności gospodarczej,
- posiadanie minimum niewielkiego własnego kapitału finansowego.
- pobyt na zagranicznych praktykach jest tylko częściowo finansowany przez Komisję Europejską.

Pani Bogna Grochola z Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej odpowiedzialna za program. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Wyjazd na Gość z zagranicy na Podsumowaniu Programu. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków zagraniczne praktyki pociąga za sobą pewne zadania i obowiązki:
- z reguły z Polski kierowani są na 1 - 6 miesięcy na takie praktyki,
- przeciętnie przebywają na praktykach ok. 3 miesięcy,
- ale też są przypadki, że strona kierująca wysyła taką osobę tylko na 1 miesiąc co jest absurdem bo faktycznie skierowany niewiele pozna lub niewiele będzie miał możliwości zapoznania się z daną technologią

Jakie korzyści ma osoba skierowana na praktyki zagraniczne cyt.

Uczestnicy Podsumowania Programu. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Każdy początkujący Uczestnicy Podsumowania Programu. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków przedsiębiorca czerpie korzyść z kształcenia w miejscu pracy, w małym lub średnim przedsiębiorstwie w innym Państwie Uczestniczącym. Ułatwia to dobry start w zakładaniu własnej firmy lub wzmocnieniu istniejącego już przedsiębiorstwa. Korzyścią jest również dostęp do nowych rynków, współpraca międzynarodowa i potencjalne możliwości współpracy z partnerami z zagranicy.

Każdy przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść z nowych pomysłów chętnego do działania początkującego przedsiębiorcy, które mogą być zastosowane w firmie doświadczonego przedsiębiorcy. Początkujący przedsiębiorca może posiadać umiejętności lub wiedzę, której nie ma doświadczony przedsiębiorca, stanowiąc tym samym doskonałe uzupełnienie. Większość przedsiębiorców przyjmujących tak ceni sobie to doświadczenie, że decyduje się na przyjmowanie kolejnych początkujących przedsiębiorców.

Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej jest jednym z realizatorów realizacji Programu Erasmus for Young Entrepreneurs. Organizuje liczne spotkania z kandydatami.

W piątek 17 stycznia Pani Bogna Grochola z Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej podczas spotkania podsumowali projekt ERASMUS DLA MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW PODSUMOWANIE EDYCJI 2013Pani Magdalena Opido prezentuje podsumowanie swojego udziału w programie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Pani Magdalena Opido przedstawiła relacje swojego stażu kończącej się edycji.

Polecam stronę tematycznie związana z programem www.erasmus-entrepreneurs.eu

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.