Facebook Google+ Twitter

Krakowski finał 68. Tour de Pologne. Praktyczny poradnik

Powoli do granic Małopolski i Krakowa zbliża się 68. Tour de Pologne. Podczas wtorkowej konferencji prasowej, w krakowskim Zarządzie Infrastruktury Sportowej, przedstawiono ostateczny przebieg trasy i poinformowano o utrudnieniach komunikacyjnych, jakie czekają mieszkańców Krakowa.

Plakat krakowskiego etapu i mety końcowej / Fot. Materiały organizatorówW sobotę 6 sierpnia, ktokolwiek wybiera się do Krakowa, będzie musiał być cierpliwy, ze względu na trudności komunikacyjne, spowodowane ostatnim etapem TdP. Lepiej poruszać się środkami komunikacji publicznej, ponieważ wiele ulic będzie zamkniętych. Policja i inne służby zabezpieczenia ruchu drogowego, będą na bieżąco kierowały ruch samochodowy na objazdy.

Trasa ostatniego etapu w Krakowie przebiegać będzie od Ronda Matecznego, poprzez główną przelotową al. M. Konopnickiej, Rondo Grunwaldzkie, Most Dębnicki, ulice Podzamcze koło Wawelu i Grodzką do Rynku Głównego. Ulice koło Błoń będą wyłączone z ruchu tranzytowego oraz publicznego. Część tych ulic, będzie zamknięta już od godz. 5 do 23.

Start siódmego i ostatniego etapu, odbędzie w Rynku Głównym. Po dziesięciu okrążeniach pętli, kolarze przyjadą na metę zarówno etapu, jak i całego wyścigu. Meta, znajdzie się tradycyjnie przy b. Hotelu Cracovia oraz nowym stadionie KS Cracovia.

Już od godzin porannych w sobotę, Krakowskie Błonia zamienią się w miasteczko Tour de Pologne. Z wielu towarzyszących imprez i ciekawostek, będzie m.in. prowadzony przez TVP na żywo program „Kawa czy herbata”, z udziałem znanych aktorów oraz osób publicznych.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.