Facebook Google+ Twitter

Krakowski Finał Coca-Cola Cup 2013

Mimo deszczu 8 czerwca na krakowskim Rynku Głównym odbył się Wielki Finał Coca-Cola Cup 2013.W specjalnie wykonanym boisku na płycie Rynku odbyły się mecze gimnazjalistów, dla uatrakcyjnienia imprezy powstały specjalne strefy gier.

Namiot z nagrodami. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFOGośćmi honorowymi byli: Tomir Karczmarek Dyrektor Marketingu Puchar Finału. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówFirmy Coca-Cola Poland Services, Tomasz Półgrabski– Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, dr inż. Danuta Gajewska z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Robert Lewandowski - piłkarz, Robert Korzeniowski, Anna Dereszowska - aktorka.

Kiedy Firma Coca Cola zaproponowała zorganizowanie turnieju „Coca - Cola Cup” w Krakowie władze Miasta pozytywnie odpowiedziały na organizacje tej imprezy mimo, że potem były protesty mieszkańców.

W młodzieżowych rozgrywkach piłkarskich wystąpiły między innymi drużyny: Gimnazjum Sportowego z Gliwic, Gimnazjum nr 2 z Gorzowa Wielkopolskiego, Społecznego Gimnazjum Sportowego z Krakowa, Gimnazjum nr 2 z Nysy, Mistrzostwa Sportowego z Poznania, Gimnazjum Sportowego w Szczecinie, Gimnazjum nr 48 z Warszawy, Gimnazjum nr 4 z Zielonej Góry i inni.

Finał na krakowskim Rynku Głównym u stóp pomnika Adama Mickiewicza wygrali:Bramka i widzowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków
- dziewczęta Gimnazjum nr 2 z Gorzowa Wielkopolskiego,
- chłopcy z Gimnazjum Sportowego z Gliwic.

Gra w piłkę nie oznaczała, że to była nie jedyna atrakcja. Mini boisko. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówKażdy młody człowiek w wieku mógł zdobywać punkty na specjalnej karcie w Strefie Aktywnego Życia. Każdy kto przy pomocy właśnie wymienionej karty udowodnił czynne uczestnictwo, a tym samym, że zaliczyli poszczególne zajęcia otrzymywał różne z logo Coca Coli nagrody rzeczowe.

Piłkarzyki. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówW tej Strefie były namioty z różnymi grami jak: rozegrać mini turniej w piłkarzyki,Kibice podczas rozgrywek. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków żywe piłkarzyki, zagrać w siatko-nogę, jeździć na rowerku stacjonarnym, skakaniu na skakance, porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego.

Warto wiedzieć, że Kraków to kolebka polskiego sportu. W tym królewskim mieście powstało Polskie Towarzystwo Gimnastyczne - Sokół, zawiązał się Polski Komitet Olimpijski, powstały dwa najstarsze piłkarskie kluby polskie Cracovia i Wisła.

Obecnie w mieście są dwa nowoczesne Stadiony piłkarskie Cracovii i Wisły. Przy stopniu wodnym Kościuszko koło Tyńca powstał nowoczesny Toru Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA jak też liczne nowe boiska w ramach akcji Moje Boisko - ORLIK 2012.
Mini stadion na Rynku Głównym w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Mini stadion na Rynku Głównym w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Mini stadion na Rynku Głównym w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Mini stadion na Rynku Głównym w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.