Facebook Google+ Twitter

Krakowski klub sportowy Wisła Kraków. Wisełka utopiona?

Na kwietniowej konferencji prasowej władze miasta Krakowa, działacze klubu oraz projektanci, którzy przystąpili do konkursu na najlepszy projekt hali, pokazali kilkanaście wspaniałych projektów i modeli.

Nagrodzone projekty, a szczególnie laureat, chełpili się zwycięstwem. Przedstawiciel klubu sportowego Wisła cieszył się, że oto na zarośniętym terenie, obok słynnej krakowskiej Hali Wisła, która ma zaledwie 1500 miejsc, powstanie obiekt nowoczesny i wielofunkcyjny. W dodatku miał być większy oraz nowocześniejszy od obecnego.

A ilu miało być sponsorów? A jakie wielkie pieniądze? A czego tam nie miało być? Jaka nowoczesna technika i elektronika nie miała być zainstalowana? Niestety były to tylko marzenia i mrzonki. Prawda jest taka, że miasto Kraków dało środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowej. Dodatkowo przekazało też grunty obok obecnej hali na realizację nowego obiektu sportowego.

Niestety, sympatycy oraz kibice tego klubu sportowego, zamiast pilnować interesu, aby Wisła się rozwijała, zajmowali się czym innym. Małopolski urząd marszałkowski w Krakowie nawet przyznał z Funduszy Europejskich kwotę 33 mln zł. Warunkiem otrzymania był konieczny tzw. wkład własny.

Niestety okazało się, że cały zapał był pisany, ale "marzeniami na wodzie". Obecnie, z uwagi na to, że powoli mija termin wpłaty 13 mln zł wkładu własnego, a środków Wisła nie posiada, małopolski urząd marszałkowski podjął decyzję o odebraniu dotacji w kwocie 33 mln zł.

Jest jeszcze szansa, że inwestycja wejdzie do programu dotacji Unii Europejskiej, dopiero po 2014 roku. Jest to kolejny przykład dobrych chęci, nie podpartych odpowiednim zapleczem. Tradycyjnie, miasto Kraków obiecało przed wyborami do samorządu, zająć się tą inwestycją, ale ostatecznie się wycofało, tłumacząc się długami.

Natomiast innych sponsorów przestało to interesować. W Krakowie miały odbywać mecze z okazji Euro 2012. Niestety ktoś zawalił. Problemem była przede wszystkim słaba promocja miasta i obiektów sportowych. Dlatego też sponsorzy się wycofali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.