Facebook Google+ Twitter

Krakowski maraton ze Stanisławem Wyspiańskim

Na rynku w Krakowie zakończył się 24-godzinny maraton z dziełami Stanisława Wyspiańskiego w ramach imprezy "O! Kocham Kraków".

Anna Grabowska przedstawia swoje ulubione fragmenty / Fot. Jacek TomaszewskiOd wczoraj do dzisiejszego popołudnia w namiocie-„pracowni artysty” pod kościołem Mariackim, mieliśmy możliwość wysłuchać ulubionych fragmentów z dzieł Stanisława Wyspiańskiego. Czytali je znani aktorzy, m.in.: Dariusz Gnatowski, Leszek Piskorza, Tomasz Schimscheiner, Dorota Segda i inne znane osoby. W Mieczysław Czuma czyta wybrane fragmenty z Wesela / Fot. Jacek Tomaszewskiczytaniu ogółem wzięło udział ok. 100 osób, którym wręczano okolicznościowe certyfikaty.

Organizatorzy przygotowali wiele imprez i konkursów począwszy od literackiego, poprzez malarski, a kończąc na Paradzie Chochołów (to konkurs na najbardziej wymyślny strój dotyczący naszych czasów - przyp. red.). W ten właśnie sposób postanowiono uczcić Rok Stanisława Wyspiańskiego.

Organizatorami imprezy byli: Zarząd i Rada Dzielnicy I oraz Teatr Groteska przy współpracy ze Staromiejskim Centrum Młodzieży oraz Zespołem Pieśni i Tańca Krakowiacy.
Dariusz Gnatkowski odbiera certyfikat po przeczytaniu fragmentów z Wesela dotyczącego pana młodego - jak powiedział- chciałbym kiedyś zagrać tę role ale chyba jestem już za stary / Fot. Jacek Tomaszewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

w Krakowie jeszcze nie byłem a wyspińskiego lubię ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja Krakowa nie kocham... Za to Wyspiańskiego jak najbardzej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.