Facebook Google+ Twitter

Krakowski Międzynarodowy MOTO Show

W dniach 24 - 25 maja na terenie EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej odbył się Moto Show i 12. edycji Tuning Show Hasłem przewodnim było ... łączy nas pasja do motoryzacji. Większa powierzchnia - większe możliwości.

Moto Show w nowej siedzibie targów. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Dopiero co otwarty Expo Kraków obiekt Firmy Targi Kraków z uwagi na dużą powierzchnie daje wielokrotne możliwości. Mając na uwadze, że poprzednia siedziba przy ul. Centralnej stanowiła zaledwie ¼ powierzchni obecnie nowego obiektu.

Imprezy wielko powierzchniowe jak Moto Show i 12. edycji Tuning Show są tego przykładem, że prezentacja samochodów nie może odbywać w ciasnym małym obiekcie. Natomiast tzw. palenie gumy, czy pokazy specjalne samochodów i motocykli w nowej siedzibie tj. na parkingu pokazały, że to był strzał w dziesiątkę.

Ekspozycja targowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków W przyszłości Ekspozycja targowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków taka motoryzacyjna impreza stanie się salonem dwu i cztero śladów w Krakowie. Sam fakt, że w nowym miejscu tą imprezę odwiedziło ponad 20 tysięcy osób w różnym wieki i obu płci.

Na uwagę należy zaznaczyć, że prawdziwą perełką było Lamborghini Galardo, którego światowa premiera odbyła się pierwszego dnia Targów.

Podczas tych wspaniałych i słonecznych dni targowych pokazano fantastyczny ekstremalnych pokazów mistrzów kierownicy. Dla każdego miłośnika motoryzacji jest spotkanie z zawodnikami, a szczególnie mistrzami kierownicy. Odbył się też premierowy salon Racing Show, który odwiedzili: Michał Kościuszko, Mateusz Lisowski oraz Bartosz Ostałowski, który jest jedynym kierowcą na świecie, który prowadzi samochód stopą udowadniając, że jednak niemożliwe staje się możliwe.

Ekspozycja targowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówNatomiast Ekspozycja targowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków należy zaapelować do krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, aby przestali traktować po macoszemu ul. Galicyjska i uruchomili linie autobusową komunikacji miejskiej na trasie Expo Kraków ul. Galicyjska - PKP Kraków Główny np. Zachód i Wschód.

Z badań trasowych wynika, że jest zapotrzebowanie aby w dni bez imprez ten autobus kursował co najmniej raz na 20 minut, a w czasie imprez co 10 minut.

Paradoksem jest, że właśnie Expo Kraków mieści się zaledwie 1.000 m od siedziby ZIKiT. Nowa placówka powstała na terenach po przemysłowych czyli byłego Prefabetu. Jak widać w terenie obecnie już tam działa kilka firm i w planie jest budowa nowoczesnego hotelu oraz maja powstać nowe miejsca pracy.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.