Facebook Google+ Twitter

Krakowski ratusz do mediów: Nie psujcie wizerunku miasta!

Po otwartym treningu piłkarzy reprezentacji Holandii na stadionie TS Wisła, pojawiały się informacje o rzekomych rasistowskich zachowaniach krakowskich kibiców.

Holendrzy, którzy jako bazę pobytową wybrali Kraków, od początku byli zachwyceni krakowską gościnnością. Kilkakrotnie podkreślali w mediach, jak bardzo zadowoleni są z pobytu i dziękowali polskim kibicom za serdeczne przyjęcie.

Niestety, po otwartej dla kibiców sesji treningowej, media obiegła informacja, że na stadionie Wisły Kraków, doszło do rasistowskich zachowań. Kibice mieli wykrzykiwać nieprzyzwoite hasła, skierowane głównie w stronę kibiców i sympatyków Cracovii.

Media cytowały również wypowiedzi trenera "Oranje", który miał twierdzić, że jeśli podczas meczu sytuacja się powtórzy, piłkarze zejdą z boiska i zakończą udział w Mistrzostwach.

We wtorek po południu, Filip Szatanik z Urzędu Miasta Krakowa, odniósł się do tych informacji, wydając oświadczenie.

"Zarejestrowany zapis sesji otwartej, nie daje podstaw do twierdzenia, że na stadionie doszło do jakichkolwiek rasistowskich ekscesów" - napisał. Zaznaczył również fakt, że zaraz po zakończeniu treningu, odbyła się konferencja prasowa reprezentacji Holandii, na której zarówno piłkarze, jak i trener wypowiadali się na temat Polski i Polaków w samych superlatywach.

"Apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie powielania nieprawdziwych informacji, które psują wizerunek miasta" - dodał Szatanik.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.