Facebook Google+ Twitter

Krakowski sylwester na sportowo

31 grudnia, punktualnie o godz. 12, ruszy z krakowskiego Rynku Głównego "VIII Krakowski Bieg Sylwestrowy". Jak zawsze, organizatorem imprezy jest Gmina Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej Krakowie i "Krakowski Klub Biegacza".

Plakat VIII Krakowskiego Biegu Sylwestrowego / Fot. Fot.Henryk CzechowskiTegoroczna impreza składa się z dwóch dystansów - "Smocza piątka", o długości 5 km oraz "Radosna dziesiątka", dłuższa trasa, wynosząca 10 km. Należy zauważyć, że jest to niepowtarzalna impreza, podsumowująca działania promocji sportu, na terenie Miasta Krakowa.Baner organizatorów imprezy / Fot. ze zbiorów organizatora ZIS

Start odbędzie się w Rynku Głównym obok kościoła Mariackiego. Natomiast zakończenie obu imprez w miejscu startu. Uczestnicy biegu otrzymają okolicznościowe medale.

Obecna impreza poprowadzona zostanie od kościoła Mariackiego, ulicą Floriańską, Pijarską, Plantami do ulicy Bernardyńskiej, przy Smoku Wawelskim u wylotu Bernardyńskiej, potem trasa zostanie rozdzielona i uczestnicy "Smoczej piątki" wrócą do Rynku Głównego ulicą Podzamcze, Plantami i przez Bramę Floriańską dotrą do mety.

Natomiast uczestnicy "Radosnej dziesiątki", pobiegną Bulwarami Wiślanymi, aż do Mostu Powstańców Śląskich i z powrotem do Smoka Wawelskiego, a następnie jak w "Piątce", będzie biegła do mety w Rynku Głównym, koło kościoła Mariackiego.

W pierwszym biegu 2004 roku uczestniczyło 134 biegaczy, a w 2009 r. było już 664 biegaczy. Do tej imprezy w bieżącym roku zgłosiło się prawie 1 tys. uczestników tej ciekawej sylwestrowej sportowej rywalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.