Facebook Google+ Twitter

Krakowski zespół Kroke w klubie Wytwórnia

W następną środę, 10 marca, o godzinie 19, w łódzkim klubie Wytwórnia rozbrzmi muzyka rodem z krakowskiego Kazimierza. Jedna z najbardziej popularnych kapel klezmerskich zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty, „Out of Sight”.

 / Fot. Materiały promocyjne//Jacek DylongKroke to jeden z najbardziej uznanych, zarówno w Polsce jak i na świecie, zespołów klezmerskich. Ta wywodząca się z Krakowa (Kroke w języku jidysz znaczy Kraków) formacja działa od 1992 roku. Początków ich kariery należałoby się dopatrywać w czasie, gdy wydali swoją pierwszą płytę, „Klezmer Acoustic Music”, w 1995 roku. Od tego czasu muzycy nie przestają tworzyć, a ich kolejne krążki, m.in. „Trio”, „The Sounds of Vanishing World” czy „Seventh Trip” zdobywają coraz szerszą rzeszę zwolenników.

Kroke z powodzeniem łączą w swoich kompozycjach muzykę klezmerską z jazzem, folkiem i muzyką świata (m.in. brzmieniami bałkańskimi czy wręcz orientalnymi). W ostatnich latach nagrywali płyty z takimi muzykami jak Peter Gabriel, Nigel Kennedy czy Edyta Geppert. Są autorami muzyki do filmu „Lista Schindlera” Stevena Spilberga.

W ciągu 18 lat istnienia Kroke muzycy nagrali szereg autorskich płyt, a także składanek i krążków z towarzyszeniem „muzycznych przyjaciół zespołu” („Kroke i goście”), zdobyli także wiele wyróżnień i nagród, m.in. Nagrodę Niemieckiej Krytyki Płytowej, występowali ponadto na prestiżowych festiwalach w kraju i poza jego granicami, m.in. WOMAD czy North Sea Jazz Festival. Obecnie muzycy promują swoją najnowszą płytę, „Out of Sight”, z której materiał będą mogli usłyszeć widzowie zgromadzeni w marcową sobotę w Wytwórni.

Skład zespołu:
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Kukurba - altówka
Tomasz Lato - kontrabas
Gościnnie: Tomasz Grochot - instrumenty perkusyjne

Biety:
z kartą Klubu Wytwórnia: 35 zł
bez karty Klubu Wytwórnia: 45 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.