Facebook Google+ Twitter

Krakowskich radnych zdyscyplinuje... świnka

Spóźnienia radnych, przeszkadzanie w obradach. Takie zachowanie krakowskich radnych ma się skończyć. Do magistratu wkroczyła... świnka-skarbonka i zaczęła robić porządki.

Sonda

Czy uważasz, że wprowadzenie świnki-skarbonki to dobry pomysł

Sala obrad Rady Miejskiej Krakowa / Fot. Dawid Serafin Przewodniczący Rady Miasta Krakowa znalazł sposób na niesfornych radnych. Radni, którzy spóźniają się na obrady lub będą przeszkadzać w ich prowadzeniu, będą musieli wrzucić pieniądze do świnki-skarbonki. - Oczywiście, wrzucenie pieniędzy do świnki jest dobrowolne. Tak samo nie ma specjalnego taryfikatora. To po prostu bardziej sprawa honoru - mówi Bogusław Kośmider, przewodniczący rady.

I choć pomysł nie wszystkim radnym przypadł do gustu, to już widać pierwsze efekty. - Choć świnka funkcjonuje niecały miesiąc, to już widać pozytywne rezultaty. Jest mniej spóźnień, a i obrady przebiegają sprawniej - tłumaczy Kośmider. I jak zapewnia przewodniczący, świnka nie jest tylko dla radnych. - Ostatnio pieniądze musiała do niej wrzucić też jednak z dziennikarek, która przeszkadzała podczas sesji.

Świnka-skarbonka to tylko pierwszy krok, mający na celu zdyscyplinowanie radnych. Na jesień przewodniczący zapowiada wprowadzenie kilku kolejnych zmian. - Mam kilka pomysłów jak usprawnić pracę rady i zdyscyplinować radnych, aby skupili się na swojej pracy. Musimy tylko trochę zmienić status rady. Choć nie chcę, aby zostało to odebrane jako złośliwość w kierunku kogokolwiek - wyjaśnia Bogusław Kośmider.

Pieniądze zebrane w śwince-skarbonce zostaną przeznaczone na cel dobroczynny. - Jeszcze nie ustaliliśmy, co to będzie. Wiadomo, że zebrana pula nie będzie zbyt wysoka, więc może kupimy książki do domu dziecka - zastanawia się Kośmider.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Fix
  • Fix
  • 19.06.2012 10:23

@Krzysztof P. masz rację. W normalnej robocie jak nie przyjdziesz bez powodu i mówienia, to masz duże szanse że wylecisz na zbity pysk. I to nie jest tylko problem krakowskich radnych, ale wszystkich polityków.

@ Paweł Jankowski...no tak ciekawe jak to jest z nieobecnymi:) Pewnie nie przychodzą bo pewnie już trochę są winni:P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof P
  • Krzysztof P
  • 19.06.2012 06:04

Powinni być wywalani z pracy jak w normalnym zakładzie. A nie zabawiać się w świnki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinni płacić jak się pojawią. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieobecni nie płacą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.