Facebook Google+ Twitter

Krakowskie 18 Międzynarodowe Targi Książki

Jaką mają popularność Krakowskie 18 Międzynarodowe Targi Książki świadczy fakt, że najnowsza Hala Targowa EXPO Kraków miała trudności z pomieszczeniem 60 tysięcznego tłumu odwiedzających targi w dniach 23 - 26 października.

Mają Komorowską - aktorka, autorka książek. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Swoje 18 Urodziny Znani językoznawcy. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Targi Książki obchodziły w nowej, nowoczesnej hali przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Już od skrzyżowania ul. Nowohuckiej z Centralną i Galicyjską widać było jakie szły tłumy. W samej hali był okropny tłok i trzeba było cudu aby zrobić zdjęcie czy dostać się do jakiegokolwiek autora o autograf.

Mimo, że można było spotkać ponad 600 autorów polskich i zagranicznych to okazywało się, że chętnych było dużo więcej. Czytelnicy dopytywali się o wielu też mało znanych autorów, ale lubianych przez czytelników.

Najpopularniejszym autorem był Boris Akunin - słynny rosyjski twórca kryminałów. Ale oblegani byli też inni autorzy, tak Polscy jak zagraniczni.

Wielka księga Patriotów. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Mnie najbardziej podobało Akcja książki na wymianę. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków się stoisko z wydawnictwami Telewizji Polskiej. Na półkach było pełno nagrań polskich seriali i filmów fabularnych jak też tytuły wydane w formie opracowań książkowych.

Spotkanie ze znaną aktorką i pisarką Mają Komorowską było dla mnie nie tylko zaszczytem, ale ukłonem do jej talentu aktorskiego i pisarskiego. To wspaniała z dużym wyczuciem i talentem kobieta.

Stoisko Radia Kraków. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Oczywiście Akcja książki na wymianę. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków można wymienić całą plejadę wspaniałych pisarzy jak np. C.J. Daugherty , Jaume Cabré, Marka Krajewskiego, Olgę Tokarczuk, Andrzeja Stasiuka i innych.
Gościem honorowym była Pani Anna Komorowska żona Prezydenta RP, która stwierdziła cytuje:
- ... wszystkim jestem pod wrażeniem imponującej frekwencji, ale też i oferty godnej tego zainteresowania. Cudownie, że tylu Polaków interesuje się książką i przychodzi na Targi...
- ... Naprawdę bardzo przyjemnie przeciskać się przez ten tłum wielbicieli książek...

Tłumy na targach. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Ważnym wydarzeniem Tłumy na targach. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków tej imprezy targowej jest od 2011 roku przyznawanie tytułu
Ambasadora Targów Książki w Krakowie. Podczas tej edycji ten honor przyznano:
- prof. Jackowi Majchrowskiemu - Prezydentowi Miasta Krakowa,
- Grzegorzowi Gaudenowi - dyrektorowi Instytutu Książki,
- Annie Polony i Józefowi Opalskiemu - od wielu lata prowadzący galę Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza,
- Jerzemu Fąfarze – dyrektor Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu w Rzeszowie.

Od wielu lat tradycyjnie w pierwszym dniu Targów jest rozstrzygnięcie konkursu im. Jana Długosza 2014. Gala jest zawsze w słynnym historycznym krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego. W tego rocznej 17. edycji Konkursu decyzją Jury nagrodę otrzymał prof. Grzegorz Niziołek za książkę Polski teatr Zagłady, która ukazała się w 2013 roku nakładem Instytutu Teatralnego i Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Po raz pierwszy nagrodą była kampania promująca książkę laureata Konkursu w salonach Empik oraz na www.empik.com .

Ogłoszono już termin 19. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które odbędą w dniach 22-25 października 2015 r. w EXPO Kraków już tradycyjnie przy ul. Galicyjskiej 9. Polecam stronę www.targi.krakow.pl

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe targi spotkałem na nich autora Ojce Leona Knabita i sporo wydawców także ksiązki katolickiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkolniacka relacja napisana "po polskiemu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.