Facebook Google+ Twitter

Krakowskie 2. Targi Książki dla Dzieci

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, ruszą trzydniowe "2. Targi książki dla dzieci”. Organizatorem kolejnej edycji będą "Targi w Krakowie”.

Plakat 2. Targów książki dziecięcej / Fot. scan plakatu Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony wystawców, jak też odwiedzających, w 2011 pojawiła się nowa impreza targowa, oferująca literaturę dla dzieci i młodzieży. Swoje książki dla najmłodszych wystawiać będą wydawnictwa z Polski, Austrii, Bułgarii, Danii, Finlandii, Norwegii, Portugalii, Szwajcarii i Szwecji.

Targi książki dziecięcej to prawdziwa uczta dla małych moli książkowych. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowana niezwykle pomysłowa, przestrzenna instalacja w postaci sześcianów. Dzieci będą mogły oglądać umieszczone w środku ilustracje do książki "S.Z.T.U.K.A.", autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Efektowna i doceniana w branży grafika książkowa zamieni się w miniaturowy, niezwykły i niespotykany teatr światła i cienia.

Kolejna oferta to „Rowerem dookoła Afryki”. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, najmłodsi będą mogli oddać się beztroskiej zabawie. Zaproszeni zostaną do rywalizacji na ogromnej planszy. Dzieci będą mogły m.in. wyruszyć w samotną podróż przez Saharę, bronić się przed lwami, polować na słonie z Pigmejami, spotkać ludożerców, gościć u czarownika, przeprawiać się przez dżunglę oraz przeżyć inne przygody.

Targi Książki dla Dzieci w Krakowie to bardzo ważne wydarzenie kulturowe, które przybliża najmłodszym świat literatury, podpowiada rodzicom jak barwny i bogaty jest polski oraz europejski rynek książki dala dzieci, podpowiada jak mądrze bawić się ze swoimi pociechami bez telewizora i internetu.

Najlepiej przyjść z dzieckiem na tę imprezę, uzupełnić ciekawymi nowościami wydawniczymi dziecięcą biblioteczkę, a przy okazji mile spędzić chwile z własnym dzieckiem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.