Facebook Google+ Twitter

Krakowskie 3. Targi Książki dla Dzieci

W dniach 7 - 9 czerwca w hali Targów w Krakowie przy ul. Centralnej odbędą się już po raz trzeci Targi książki dla dzieci. Twórczość Juliana Tuwima to będzie tematem przewodnim.

Plakat targów książki dziecięcej. / Fot. scan plakatu 2013 jest Rokiem twórczości wielkiego polskiego pisarza literatury dziecięcej Juliana Tuwima. Najbardziej znana i popularna jest książka pt. Lokomotywa, której pierwszy werset to „Stoi na stacji lokomotywa”.

Obecnie już zgłosiło udział w targach ponad 100 wystawców z Polski i zagranicy. Impreza targowa to nic innego jak przedłużeniem Międzynarodowego Dnia dziecka. Obok ekspozycji księgarski będą liczne konkursy i przedstawienia jak też dzieci będą czynnie uczestniczyć w tematycznych grach.

Organizatorzy pragnę podpowiedzieć rodzicom, jak mądrze zabawić się ze swoimi milusińskim. Pokażemy Fascynująca, może być czytanie, które powinno być przygodą, a dobra książka powinna być do rozwijania wyobraźni po przez zabawę zajęcia muzycznej, plastyczne oraz teatralne.

Na targach swoje najnowsze propozycje książkowe dla dzieci miedzy innymi pokażą:
Egmont Polska Warszawa, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Gazeta Szkolna z Warszawy, Kangur Ośrodek Twórczej Edukacji, Kraków, Kangur Ośrodek Twórczej Edukacji, Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków, Wydawnictwo Skrzat, Kraków i inni.

Z ciekawych nowości wydawniczych dla milusińskich spotkamy: Animal Magic. Czarująca Sonia, Awantura w lesie Magdaleny Tulli, Baśnie braci Grimm, Dobre uczynki Cecylii Knedelek Joanny Krzyżanek, Dziewczyny i chłopaki, Niepotrzebne skreślić Sławomira Hanaka, Feniks i dywan Edith Nesbit, Magic Molly, Zagubione zwierzątka Holly Webb, Marysia, Księga mądrego malucha Nadii Berkane, Piosenki dla przedszkolaka cz. 6. Abrakadabra Danuty Zawadzkiej, Wiersze dla dzieci Juliana Tuwima, W aeroplanie Juliana Tuwima i inne.

Polecam stronę targów www.targiksiazkidladzieci.pl

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.