Facebook Google+ Twitter

Krakowskie 3. Targi Książki dla dzieci

W dniach 7 - 9 czerwca w Hali Wystawienniczej Firmy Targi w Krakowie przy ul. Centralnej odbyły po raz trzeci Targi książki dla dzieci. Głównym tematem była twórczość Juliana Tuwima.

Tato z pociechami na zajęciach. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówImprezie patronowali: Marek Michala Jak Grać ? / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówRzecznik Praw Dziecka, Jerzy Miller Wojewoda Małopolski, Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa.

Z uwagi na temat imprezy podczas Targów Książki dla Dzieci przeważały stoiska z książkami drukowanymi i multimedialne. Jak przystało na XXI Wiek były obok książek różne zabawki szczególnie elektroniczne jak np.Legowe komputery. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków roboty wykonane z klocków logo, duże gry planszowe.

Natomiast Teatr Groteska z Krakowa Zajęcia rysunkowe. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówzaprezentował spektakl o Smoku gdzie też mogły występować dzieci, które przyszły na Targi. Natomiast Radio Kraków emitowało w jednej z sal seminaryjnych audycje pt. Ptasie Radio Kraków gdzie tłumy dzieci słuchały utwory Juliana Tuwima.

Kolejna impreza polegała podzielenie szlaków zwiedzania na trzy mapy skarbów w postaci kolorów: zielony, niebieski, czerwony. Zadaniem było na znalezienie zagubionych literek z tzw. Abecadła Tuwima.

Polegało to na tym, że w recepcji pobierano mapkę i wybrano jeden z trzech szlaków, a następnie odwiedzić zaznaczone na planie stoiska i znaleźć tam ukryte literki.Stoisko z zabawkami. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Na jednym stoisku zawsze była tylko jedna literka. Po zebraniu wszystkich literek należało zgłosićsię po nagrodę. To była fajna zabawa tak dla dzieci jak i ich opiekunów.Co tu kupić ? / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków

Kolejnym ciekawym tematem to była akcja „Drugie życie książki” zorganizowało Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Zadanie to polegało, że książki, które już zostały przeczytane przez dotychczasowego właściciela i zostały zapomniane oraz były zbędne, na tym stoisku podczas Targów można było wymienić na inne pozycje. Zasada polegał książka za książkę, ale można było też tam pozostawić zamiast wyrzucać na śmietnik. W czasie takiej akcji przedłużało się życie książek.

Kolejna akcja targowa nosiła nazwę LOKOMOTYWA, a polegało to na tym, że zorganizowane grupy przedszkolne lub szkolne startowały do konkursu na NAJDŁUŻSZĄ LOKOMOTYWĘ. Wchodzące takie grupy wycieczkowe były mierzone, a najliczniejsze otrzymywały nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Egmont Polska.

Impreza dla dzieci bez filmu trudno sobie wyobrazić w dodatku bez Kina dla najmłodszych. Specjalnie utworzona została mini sala kinowa, w której odbywały się projekcje animowanych filmów, które powstały jako adaptacje znanych utworów literatury dziecięcej między innymi Juliana Tuwima.

Drugi raz na Targach Książki dla Dzieci Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zorganizował Akademie Przedszkolaka. Polegało to na tym, że powstało kreatywne przedszkole gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach: muzycznych, tanecznych, teatralnych oraz plastycznych.

Podstawowym celem było podkreślenie jakie ważne znaczenie dla małego dziecka jest edukacji przedszkolnej. Działania takie wpływają na kształtowanie osobowości, tożsamości, samodzielności, poczucia własnej wartości, wytrwałości, indywidualności, umiejętności współdziałania z innymi. Warunkują potem w starszym wieku na jakości wypełnienia ról społecznych w życiu dorosłym.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.