Facebook Google+ Twitter

Krakowskie dyskusje o Regionalnej Strategii Innowacji

W najbliższy piątek, 18 stycznia odbędzie się w Krakowie konferencja „Co dalej z RSI? Finanse, strategia, praktyka”.

Jej głównym celem będzie wymiana doświadczeń, dotyczących działań wdrażających Regionalne Strategie Innowacji w różnych regionach Polski, m.in. na Śląsku, w Małopolsce, Wielkopolsce czy Dolnym Śląsku. Organizatorzy omówią przebieg pierwszych lat projektu „InnoRegioMałopolska”, którego celem jest pomoc w skutecznym wdrażaniu Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego na lata 2005 - 2013.

Projekt prowadzony jest przy udziale partnerów zagranicznych z regionów Kent, Umbria i Turyngia. Przedstawiciele wspomnianych regionów również pojawią się na konferencji i opowiedzą o swoich doświadczeniach, związanych z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań. Jak przyznają organizatorzy konferencji, m.in. dzięki konsultacjom z zachodnimi partnerami, w Małopolsce uniknięto błędów.

Eksperci z różnych stron Polski zaprezentują natomiast możliwości, jakie otwierają się przed poszczególnymi województwami w związku nowym okresem programowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

W trakcie trwania konferencji prezentowana będzie sesja posterowa, prezentująca wyniki projektu wprowadzającego małopolską RSI i najbardziej innowacyjne pomysły małopolskich przedsiębiorstw.

Spotkanie organizuje konsorcjum projektu „Wzmacnianie Regionalnej Strategii Innowacji – RIS Małopolska”, w którego skład wchodzą: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska oraz Krakowski Park Technologiczny.

Konferencja odbędzie się w Pałacu Larischa przy ul. Brackiej w Krakowie. Wykłady rozpoczną się o godz. 10. Udział jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny na www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/950.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.