Facebook Google+ Twitter

Krakowskie etapy 70.Tour de Pologne

Z ziemi włoskiej 70 Tour de Pologne już przeniosło się do Polski.Cały sztab i kolarze są w Krakowie i szykują się do jutrzejszego pierwszego etapu na terenie Polski.Obok Krakowa, Wieliczka będzie przez dwa etapy ważnym miejscem tej imprezy.

Logo 70 Tour de Pologne. / Fot. ScanPodczas konferencji prasowej Prezydium konferencji 24.07.2013 w ZIS Kraków. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówdnia 24 lipca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej Krakowie przy ul. Sławka z udziałem:

Urszuli Filipowicz zastępcy dyrektora ZIS, Urszuli Ruseckiej zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Macieja Rymara - naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Witolda Norka zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Grzegorza Saponia zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie oraz Andrzeja Batki Koordynator ds. Zabezpieczenia Trasy i Bezpieczeństwa 70. Tour de Pologne przedstawiono program i zabezpieczenie obu etapów.

Mapka III etapu 70 Tour de Pologne. / Fot. ScanWe wtorek wystartuje III etap wyścigu z Krakowa.Pan Czesław Lang dyrektor Generalny Lang Team. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków

Start honorowy nastąpi około godziny 12,30 z pod Wieży b. Ratusza, która znajduje się na płycie Rynku Głównego w Krakowie. Kolarze zajmą stanowiska startowe na odcinku od ul. Szewskiej do ul. Św. Anny.

Peleton następnie przejedzie ulicami: Grodzką, Podzamcze, Powiśle, Zwierzyniecką do Mostu Dębnickiego następnie Konopnickiej. Kamieńskiego, Wielicką do Wieliczki.

Krakowskie Ograniczenia w ruchu kołowym 30 lipca będą stosunkowo krótkie – potrwają nie więcej niż godzinę, sam przejazd ze startu honorowego na start ostry zajmie kolarzom ok. 30 min; kolumna reklamowa ma przejechać 5-7 minut przed wyścigiem, ale będzie już zabezpieczana poprzez wstrzymanie ruchu.

We wtorek 30 lipca nie przewiduje się w Krakowie zmian w miejskiej komunikacji publicznej, a jedynie krótkie przerwy w kursowaniu pojazdów.

Ograniczenia krakowskie w ruchu kołowym 30 lipca będą krótkie mogą potrwać nie więcej niż godzinę, sam przejazd peletonu ze startu honorowego na start ostry Wieliczce powinien zająć kolarzom ok. 30 min.

Panie Urszula Rusecka zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka i Urszula Filipowicz zastępca dyrektora ZIS Kraków. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówSygnałem, że daną ulicą za chwile pojada kolarze będzie przejazd kolumny reklamowej 5-7 minut przed wyścigiem, która ma przejechać.

Do Wieliczki kolumna wyścigu wjedzie z węzła drogowego „Wielicka” w Krakowie na ulicę Krakowską i następnie na miejsce ostrego startu przy ul. Dembowskiego Ograniczenia w ruchu kołowym zostaną wprowadzone jedynie na ul. Krakowskiej i ul. Dembowskiego ok. godziny 12,45 i zakończą się około godziny 14,00.

Po stracie ostrym Wieliczce kolumna pojedzie w Małopolsce trasą miedzy innymi przez: Biskupice, Bilczyce, Gdów, Łapanów, Lipnicę Murowaną, Zakliczyn, Gromnik, a następnie przez województwo Podkarpackie do Rzeszowa gdzie jest meta III etapu 70 Tour de Pologne

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.