Facebook Google+ Twitter

Krakowskie Igrzyska Zimowe 2022

Cały czas propaganda z różnych stron krytykuje projekt Krakowskie Igrzyska Zimowa 2022. Natomiast zostało wyciszona sprawa Światowych Dni Młodzieży na terenie Krakowa w roku 2016, mimo, że ta ostatnia to impreza komercyjna.

Pani Magdalena Sroka Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa i Przewodniczącą Komitetu Konkursowego ZIO Kraków 2022 i z prawej Pani Natalia Czerwonka - łyżwiarka, srebrna medalistka z Soczi. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówZmiany ekipy Wnętrze namiotu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków organizacyjnej; to tak jakby trafić z pod deszczu pod rynnę. Można zastanowić się czy zmiany personalne organizatorów Krakowskich Igrzysk Zimowa 2022 wyjdą na zdrowie tej imprezie?

O przedstawicielach z Urzędu Miasta Krakowa należy stwierdzić, że są to osoby sprawdzone i fachowcy. Natomiast przedstawiciel Zarządu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie budzi zastrzeżenia. Jakie ma doświadczenie ten człowiek w organizacji tego typu imprez. Natomiast do dnia dzisiejsze zostały nie wyjaśnione i schowane problemy z jednym jemu podległym departamentem jak też finansowana przez województwo organizacja zajmującą się turystyką i promocją.

Pan Marcin Kandefer Dyrektor Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Krakowa, członek kierownictwa Komitetu Konkursowego ZIO 2022. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Otwarty 30 kwietniaKonferencja prasowa w namiocie 30.04.2014. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków na Rynku Głównym punkt informacji czyli namiot Igrzysk teoretycznie robi wrażenie, ale co ono da ? W dodatku poniesiono koszt 55 tyś. zł natomiast bilboardy kosztują 160 tyś. złotych.

W Krakowie jest potrzeba udzielenia pomocy mieszkaniowej ponad 2 tyś. mieszkańcom będący w trudnych sytuacjach mieszkaniowych i eksmitowanych nie zawsze z własnej winy. Już za te wydatki można by wyremontować co najmniej 10 krakowskich pustostanów mieszkaniowych, a potem przekazanie potrzebującym mieszkańcom.

Z przekazywanej w tym namiocie gazetki Kraków Olimpijski wynika:
a) Planowany budżet operacyjny ZIO 2022 wynosić będzie 5,6 mld. zł.
b) MKOL ponoć ma dać 3 mld. zł.
c) Budżet centralny dofinansuje 1,8 mld. zł.
d) Sponsorzy 0,6 mld. zł.
e) Samorząd 0,2 mld. zł.

Chwila wytchnienia w namiocie. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Potrzebne Tablica Kraków 2022 przed namiotem. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków są pieniądze na infrastrukturę i inwestycje w obiekty sportowe oraz poza sportowe: Krakowie, Myślenicach, Zakopanem, Jurgowie, Kościelisku. Prawdopodobnie środki na ten cel mają pochodzić z budżetu państwa, poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego, jak też z funduszy strukturalnych.

Wioska Olimpijska Krakowie, która ma powstać na terenie Parku Lotników koło muzeum Lotnictwa w Krakowie i blisko b. Lotniska Czyżyny może otrzyma środki od prywatnego inwestora.

Należy zastanowić się jak wyglądać będą Koszty Miasta Krakowa związane z Olimpiadą na tle corocznego budżetu miasta:
1. Miasto ma przeznaczyć 300 mln zł na Zimowe igrzyska Olimpijskie i Para olimpijskie w latach 2015 - 2022.

Za te pieniądze można w Krakowie wybudować około 4.000 nowych mieszkań lub wyremontować wszystkie miejskie pustostany i jeszcze dodatkowo wybudować co najmniej 5 nowych domów.

2. Kraków co roku wydaje 400 - 500 mln. zł na miejskie inwestycje ze swojego budżetu.
3. Roczny budżet Miasta Krakowa wynosi ponad 4 mld. zł.

Za kilka dni 25 maja mieszkańcy Krakowa podczas referendum wypowiedzą się czy chcą tej imprezy, która jednak będzie kosztowna i nie wiadomo czy nakłady się zwrócą.

Temat sprawy Światowych Dni Młodzieży na terenie Krakowa w roku 2016 jest wyciszany a koszty utajniane, mimo, że jest to impreza komercyjna. W skład sztabu tej imprezy wchodzi Kuria krakowska, która jest głównym organizatorem oraz Małopolski Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Krakowa. Wymieniona impreza szacunkowo tylko Kraków będzie kosztowała ok. 10 mln. zł, a ile samorząd województwa jest to tajne.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.