Facebook Google+ Twitter

Krakowskie Juwenalia coraz bliżej!

Znamy już wstępne informacje dotyczące największego święta studentów w Krakowie. Potrwa ono od 5 do 10 maja, a głównymi gwiazdami będą zespoły: Coma, Hey, Happysad oraz Myslovitz.

 / Fot. Screen ze strony http://juwenalia.krakow.pl/Jak w filmach Hitchcocka, całe święto zaczyna się od trzęsienia ziemi, jakim jest finał trasy Punky Reggae Live, a później napięcie ciągle rośnie - od koncertu grupy "Strachy Na Lachy" i "Comy", aż po wielki, plenerowy koncert, na którym wystąpi plejada artystów młodego pokolenia.

Wtorek, 5 maja

Punky Reggae Live - finał ogólnopolskiej trasy koncertowej, zagrają: Strajk, Marians, The Bill, Tabu, Leniwiec oraz gwiazda wieczoru Farben Lehre. Po zakończonym koncercie czeka nas impreza do białego rana w rytmach muzyki punk oraz ska przed klubem "Żaczek". Start godzina 18.00

Środa, 6 maja

O godzinie 19, w Centrum Kultury Rotunda, studenci wraz rektorami uczelni krakowskich wybiorą "Najmilszą Studentkę Krakowa", a następnie tłum przejdzie znów pod plenerową scenę pod klubem "Żaczek", gdzie odbędzie się finał konkursu karaoke.

Czwartek, 7 maja

Znów pod klubem "Żaczek", znów od 20 do świtu. Na scenie zagrają: Dj Nameth, Cyber R, Zibi, Wet Fingers oraz Tomcraft. Jako alternatywa na Stadionie TS Wisła o 17 zagrają Strachy na Lachy, Coma oraz Myslovitz.

Piątek, 8 maja

Czwarty dzień studenckiego święta zacznie się już o 10, kiedy to na parkingu przy ul. Reymonta zbierze się kolorowy i roztańczony korowód, który następnie przemaszeruje na Rynek Główny. Właśnie tam o 12 zostaną zaprezentowane krakowskie uczelnie wyższe, a prezydent Krakowa będzie wręczał "Klucze do Bram Miasta". Wieczór również nie rozczarowuje - o 19 w klubie "Studio" wystąpi Kabaret Młodych Panów, Limo oraz Skeczów Męczących, a Happysad oraz Hey wystąpią przed Żaczkiem o 21.

Sobota, 9 maja

Sobotnia noc również nie będzie należała do najspokojniejszych - na kolejnym koncercie plenerowym wystąpią m.in. Fisz Emade Tworzywo oraz jak zawsze pełni energii Lao Che. Start 21. Dla zmęczonych koncertami ciekawą alternatywą jest odbywający się dwie godziny wcześniej występ laureatów kabaretonów Paka 2009, odbywający się w klubie "Studio".

Niedziela, 10 maja

Festiwal zakończy wielki koncert zatytułowany "Juwenaliowi Niepokorni". Zagrają: Please The Trees, New Century Classics, Pchełki, The recycling Center, Pustki oraz Dick4Dick. Jak zawsze klub "Żaczek", jak nigdy godzina 17.

Więcej informacji o Juwenaliach w Krakowie już wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.