Facebook Google+ Twitter

Krakowskie kluby świeciły pustkami

Pozamykane nocne kluby. Puste parkiety, stonowana muzyka. Tak wyglądały krakowskie kluby podczas sobotniej nocy. Tylko nieliczni zdecydowali się na zabawę. - Potrafimy uszanować powagę sytuacji. Nie jesteśmy tak dekadenccy jak czasami mówi się o studentach - tłumaczy Patryk, student AGH.

Print Screen oficjalnej strony internetowej krakowskiego klubu nocnego "Kitsch", 11.04.2010 godz. 1:40 / Fot. Mariusz MichalskiW związku z tragicznymi zdarzeniami w Smoleńsku i ogłoszoną żałobą narodową zdecydowana większość krakowskich studentów zrezygnowała z weekendowej zabawy. Także sami właściciele nocnych klubów postanowili nie otwierać swoich lokali. Zamknięta była kamienica na Wielopolu, gdzie znajduje się popularny "Kitsch" oraz kilka innych klubów. Z kolei te lokale, które dziś funkcjonowały normalnie, zdecydowały się na bardziej stonowany repertuar niż zazwyczaj.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskich- Zdecydowanie dzisiaj mniej osób wybiera się do lokali. Nawet osób proponujących imprezy klubowe jest dziś mniej - mówi Gosia, studentka rozdająca promocyjne kupony. - Nawet, jeśli, ktoś decyduje się na wzięcie ulotki to pyta, jaka atmosfera jest w środku, czy czasem muzyka nie jest za głośno. Jednak większość osób, omija dziś kluby szerokim łukiem - dodaje Justyna. Tylko nieliczni zdecydowali się na zabawę.

Studentów zamiast na parkietach, łatwiej można było spotkać na placu ojca Adama Studzińskiego, gdzie znajduje się krzyż ofiar katyńskich. - Tutaj czuć, że bierze się udział w czymś ważnym, choć tragicznym - tłumaczy Ania, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego.
Spora liczba młodzieży akademickiej wzięła także udział w specjalnej mszy zorganizowanej dla niej w kościele ojców Dominikanów. Duża grupa studentów była obecna także podczas mszy na Wawelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.