Facebook Google+ Twitter

Krakowskie lotnisko nie chce płacić za komunikaty meteo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-16 12:44

Krakowskie lotnisko nie chce płacić za komunikaty meteo, a ich brak może być niebezpieczny dla portu i dla pasażerów - twierdzi w rozesłanym do mediów komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przedstawiciele portu zaprzeczają i dodają, że Instytut wprowadza pasażerów w błąd, a sprawa może skończyć się w sądzie.

W komunikacie, podpisanym przez rzecznika Instytutu, czytamy , że podobnie postąpiły lotniska w Gdańsku i w Poznaniu, i że "brak danych z rzetelnego, sprawdzonego i wiarygodnego źródła może spowodować szereg zakłóceń w pracy portów lotniczych".

Marcin Pulit, dyrektor biura spółki Portu Lotniczego w Krakowie twierdzi, że komunikat Instytutu zawiera nieprawdziwe informacje, a lotnisko wciąż ma i będzie mieć komunikaty pogodowe.

Marcin Pulit zapewnił, że lotnisko ma i będzie miało komunikaty meteo, a komunikat Instytutu nazywa "skandalem". Dodał, że port zażąda sprostowania i prawdopodobnie skieruje sprawę na drogę sądową, bo nie może sobie pozwolić na podważanie wiarygodności i zaufania pasażerów.

Za komunikaty meteo Instytutowi płaci Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i to ona przekazuje je do portu Kraków - Balice i załogom samolotów. Tak jest, i tak będzie do końca roku. Podobnie będzie w roku następnym. Balice nie mają też żadnych zaległości finansowych wobec Instytutu, bo nie podpisały z nim umowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.