Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26785 miejsce

Krakowskie miejskie długi można zredukować. Wniosek Obywatelski

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-12 11:00

Kraków, pamiętający czasy swojej świetności, jest obecnie miastem niedoinwestowanym w sferze infrastruktury drogowej, komunikacyjnej, komunalnej, mieszkaniowej, obsługi inwestorskiej.

Prezydent zastanawia się jak wyjść z problemów miejskich. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiObecna sytuacja finansowa i gospodarcza to wina radnych kolejnych kadencji. O odwołanie obecnego Prezydenta Miasta wnioskowano już kilkakrotnie. Niestety radni wolą problemy zamiatać pod dywan, a w efekcie, jeśli Rada Miasta nie zacznie działać ku poprawie - dojdzie do kompromitacji w postaci wprowadzenia w mieście Zarządu Komisarycznego.

Można by postarać się zredukować długi, jak pokazuje to mój wniosek obywatelski skierowany do Rady i Prezydenta Miasta Krakowa. Jest to wniosek w sprawie oszczędności finansowych w 2012 roku oraz zmian organizacyjnych Mieście Krakowie.

Obejmuje on m. in. następujące propozycje:
Projekt obywatelski str 1 / Fot. .Henryk CzechowskiLikwidacja siedziby MOPS Kraków przy ul. Józefińskiej 14 i przeniesienie biura w inne miejsce o mniejszej powierzchni i zmniejszenie zatrudnienia w Zarządzie oraz w tym biurze o 50 proc.

Likwidacja filii nr 8 MOPS przy ul. Jerzmanowskiego - taka sama jest przy ulicy Powstańców Śląskich i odwołanie ze stanowiska dotychczasowego dyrektora i z/cy - dyrektora.

Likwidacja Działu Bezdomnych MOPS w Nowej Hucie bo to fikcja, a zadanie przekazać do już istniejących Filii. W efekcie bezdomni z innych rejonów miasta mają obecnie do pokonania odległość aż 10 km .

Wyjaśnienie dlaczego MOPS odmawia dofinansowania Krakowskiego Banku Żywności.

Wniosek o dofinansowanie w 2012 r: Krakowskiego Banku Żywności.

Wspieranie działalności Banku Żywności Caritas przy ul. Ossowskiego poprzez podpisanie nowej umowy, w myśl której decyzje nie zależałyby od woli proboszcza parafii.

Projekt obywatelski str 2 / Fot. Henryk CzechowskiZwiększenie wsparcia dla Oddziału Krakowskiego PCK. Zaprzestanie faworyzowania Oddziału Polskiego Związku Emerytów przy ul Krowoderskiej podczas gdzie takie działania też prowadzi Małopolski Związek Emerytów przy ul. Grzegórzeckiej i inne tego typu mniejsze Stowarzyszenia.

Wyjaśnienie na jakiej podstawie wykorzystując stanowisko dyrektora MOPS zasiada w Zarządzie Caritas i innych instytucjach kościelnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

krytyk
  • krytyk
  • 12.03.2012 22:21

Drogi Autorze.
Co się stało, że tak nienawidzisz MOPS - u, odmówili Ci pomocy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.