Facebook Google+ Twitter

Krakowskie problemy mieszkaniowe

12 marca na terenie krakowskiego Urzędu Miasta odbył się już szósty Okrągły Stół Mieszkaniowy. Przykro, ale bez udziału Prezydenta Miasta, przy zaledwie dwóch radnych Rady Miasta, po jednym z PiS i PO.

Uczestnicy OSM / Fot. Fot.Henryk CzechowskiProblem mieszkalnictwa w Krakowie z miesiąca na miesiąc pogarsza. Przybywa eksmitowanych na bruk mieszkańców. Krakowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w dalszym ciągu nie widzi problemu, mimo że sam jest współodpowiedzialny powstałej sytuacji.

Poniedziałkowy OSM kolejny raz obnażył nieprawidłowości przy organizacji tego typu posiedzeń - zebrań. Organizatorem od sześciu spotkań jest z ramienia Urzędu Miasta Wydział Strategii i Rozwoju Miasta Krakowa. Niestety portal internetowy dialoguj.pl to mało wiarygodne źródło informacji.

Uczestnicząc już kilkakrotnie stwierdziliśmy brak jakiejkolwiek informacji strategicznej o danym spotkaniu. Przed tego typu spotkaniem uczestnicy lub zainteresowane osoby nie otrzymały konspektu spotkania. Taki konspekt powinien być z podziałem na poszczególne tematyczne panele i wystąpienia przedstawicieli oraz brak podstawowych materiałów np. dla dziennikarzy.

Niestety tradycyjnie panował chaos, a prowadzący zebranie moderator nawet nie przedstawił się kim jest, kogo reprezentuje. Jest to smutne, że nie Uczestnicy OSM / Fot. Fot.Henryk Czechowski potrafił prowadzić tego typu spotkanie, po prostu kolejny raz pokazał, że jest nie przygotowany.

Przez trzy godziny panował chaos, bałagan, przepychanki i obrażanie się pani przedstawicielki Rady Miasta Krakowa.

Uczestnicy to poszkodowani mieszkańcy, jak też przedstawiciele niektórych organizacji tradycyjnie uczestniczący bo są zainteresowani rozwikłaniem problemu mieszkaniowego w Krakowie.

Prezydent Krakowa w sposób niegrzeczny potraktował uczestników. Sam nie uczestniczył, ani też nie było jego Zastępcy odpowiedzialnego za sprawy mieszkalnictwa i pomocy społecznej, jak też wielu radnych, posłów, senatorów zamieszkałych w Krakowie. Przez chwilę był tylko jeden poseł z PiS, który stwierdził, że musi wcześniej wyjść bo na kolejne spotkanie.

Radni Miasta Krakowa reprezentowani byli przez dwóch przedstawicieli. Partie PiS i PO reprezentowane były po jednej osobie.

Radę Miasta Krakowa reprezentowała Pani Małgorzata Jantos, Wiceprzewodnicząca i zarazem reprezentantka rządzącej PO, która podczas tego spotkania kiedy były kolejne uzasadnione ataki ze strony uczestników na brak działań Rady w sprawach mieszkalnictwa wpadała w gniew.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A może jak szkolnictwo zebrać głosy i złożyć kolejny wniosek o odwołanie Pana Prezydenta, Pani Zastępcy Prezydenta odpowiedzialnej za szkolnictwo, mieszkalnictwo i opiekę społeczną, jak też poddać reorganizacje zdemoralizowanego MOPS, który tylko potrafi ustawiać sprawy w sądach. Nareszcie czas na zmiany personalne.
Zaprzestać faworyzować Stow. U Siemachy - dow. kolejne cwaniactwo z krytą pływalnią w Prokocimiu Nowym. Wybudowany nowy obiekt przekazuje się kościelnej instytucji za friko. A na mieszkania brak pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta Gawenda
  • Danuta Gawenda
  • 13.03.2012 22:20

Jak Pan Prezydent zarzadza miastem jesli nie chce poznac problemow jego mieszkancow? Miasto to my. ,a dopiero pozniej banki hotele i inny biznes na ktorym mozna zarobic. Podobno. Rada Miasta propaguje dialog spoleczny? Raczej monologstrony spolecznej w rolo glownej. Panie Prezydencie z kim mamy debatowac jak nie z aPanem o sprawach najistotniejszych.dla kazdego z nas a takimi sa mieszkania dla ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i czemu się Pan Panie Redaktorze dziwi, że nie uczestniczyli w dyskusji, widocznie żyją w innym świecie, dalekim od codziennych trosk zwykłego zjadacza chleba...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.