Facebook Google+ Twitter

Krakowskie Rozstaje po raz 11

Już po raz 11. w Krakowie odbywa się Festiwal Muzyki Tradycyjnej Rozstaje. Impreza potrwa do 26 lipca.

Krakowskie Rozstaje 2009. / Fot. K.JędrasNa krakowskim Rynku oraz w klubie Rotunda jeszcze przez dwa dni odbywać się będą koncerty, warsztaty muzyczne i taneczne. Festiwal Muzyki Tradycyjnej Rozstaje prezentuje i zderza ze sobą różna style muzyczne, od klasyki i jazzu przez rock aż po folk. Wszystko po to by bawić się muzyką oraz by tworzyć i poznawać nowe, często nietradycyjne jej połączenia.

Twinkle Brothers. / Fot. K.JędrasWczoraj na krakowskim Rynku usłyszeć mogliśmy wspaniały koncert jamajskiego roots reggae i polskiego folku. Na scenie pojawili się Twinkle Brothers i Trebunie-Tutki. Te dwie muzyczne rodziny (skład Twinkle Brothers tworzą bracia Norman i Ralston Grant, a Trebunie-Tutki to tradycyjna muzyczna rodzina góralska) już od kilku lat z sukcesami ze sobą współpracują tworząc zupełnie nową muzykę.

Dziś ciąg dalszy muzycznych doznań. O godzinie 18. na Rynku wystąpi słowacki zespół Muzicka, Fero Morong & Draguni, który zaprezentuje nam tradycyjną muzykę swego kraju. Zaraz potem wystąpi folkowy zespół Joanny Słowińskiej. Zwieńczeniem koncertów plenerowych dzisiaj będzie koncert Zakopowera (od 20.30). Wejścia na te koncerty są darmowe.

Twinkle Brothers i Trebunie-Tutki. / Fot. K.JędrasW ostatnim dniu festiwalu odbędą się dwa koncerty - polskiego Bester Quartet i Dhafer Youssef Quartet. Dhafer Youssef to pochodzący z Tunezji pieśniarz i wirtuoz lutni arabskiej. Tych zespołów możemy posłuchać w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie za 40 zł. Bilety do nabycia w sieci internetowa eBilet, salonach EMPiKu, salonach RUCHu oraz w dniu koncertu (od godz.17): w kasie Filharmonii Krakowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.