Facebook Google+ Twitter

Krakowskie sanktuarium w Łagiewnikach

W Krakowie nie sposób pominąć tak wspaniałego miejsca jak Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dla mnie osobiście jest to jedno z najpiękniejszych zakątków nie tylko Krakowa, ale świata. Łagiewniki należą do dzielnicy Borek Fałęcki.

Ja z mężem w Łagiewnikach. / Fot. Katarzyna SzczepańskaJeszcze 20 lat temu Łagiewniki były jednym z cichych zakątków Krakowa. Bardzo często odwiedzaliśmy z mężem Sankturium Bożego Miłosierdzia. Pod koniec 2005 roku stało się miejscem popularniejszym niż francuskie La Salette.Pierwszą wizytę papieża Jan Paweł II pamiętam w 1997 roku. Kolejną była już wizyta szczególna, bo poświęcenie Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Data 17 sierpnia 2002 roku stała się jedną z najważniejszych w historii Łagiewnik.

Ojciec święty Jan Paweł II dokonał uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu oraz konsekracji bazyliki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Do Łagiewnik pielgrzymował również Benedykt XVI. Obecnie,Łagiewniki są już stolicą Kultu Bożego Miłosierdzia na świecie. Właśnie z tego wyjątkowego miejsca wyszło orędzie, które sam Chrystus zechciał przekazać naszemu pokoleniu za pośrednictwem świętej Faustyny Kowalskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko." (Dzieje 17:24-25). patrz tutaj> http://www.biblia-internetowa.pl/Dzieje/17/24.html http://www.biblia-internetowa.pl/Dzieje/17/25.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beatko 5 !

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy nastrój tego miejsca. W podkładzie śpiew Kosa. Ten drugi nie jest mi znany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.