Facebook Google+ Twitter

Krakowskie spotkania dziennikarzy obywatelskich wracają! Najbliższe 13 września

Współautorzy: Piotr Drabik

Po blisko trzech i pół roku przerwy powracają krakowskie spotkania dziennikarzy obywatelskich. W zmienionej formie i nowym miejscu po raz siódmy spotkamy się już 13 września. Na spotkaniu pojawi się także gość specjalny.

Dziennikarze Obywatelscy spotkają się w Krakowie / Fot. RaNo / WikimediaCommonsKrakowskie spotkania dziennikarzy obywatelskich to taka mała tradycja autorów Wiadomości24, która narodziła się w 2009 roku. Głównym inicjatorem tych spotkań była Kasia Blak i Livię Kolan. Idea była prosta - dziennikarze obywatelscy spotykają się by lepiej się poznać i podyskutować o otaczającej nasz rzeczywistości, mediach a przy tym w luźnej atmosferze miło spędzić czas.

Pierwsze spotkanie autorów W24 w Krakowie odbyło się 29 sierpnia 2009 roku. Wzięło w nim udział 9 osób. Krakowskie spotkania nie były w tamtym okresie jedynymi. Dziennikarze Obywatelscy spotykali się także we Wrocławiu, Warszawie czy na Śląsku. Ostatni raz "obywatelscy" w Krakowie spotkali się w marcu 2010 roku. Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że uczestnicy tamtego spotkania, aby na nie dotrzeć łącznie pokonali 3052 kilometry. Bo na krakowskie spotkanie dziennikarzy obywatelskich, przybywali nie tylko "obywatelscy" z Polski ale i z Europy. Na krakowskie spotkanie ze Szwajcarii przyjechała Barbara Romer Kukulska. W Krakowie gościł także Jacek Wist. Z Francji przybył on na targi książki promować swój "Pierwszy kontrakt", w którym opisał swoje życie w Legii Cudzoziemskiej.

Nowe odsłona starych zwyczajów

To tyle historii. Czas powrócić do tamtego zwyczaju. Dlatego oficjalnie: krakowskie spotkania dziennikarzy obywatelskich powracają. Przed nami kolejne z nich już 13 września. Choć zmieniamy nieco format tych spotkań. Dwie najważniejsze zmiany to: miejsce i wizyta gościa specjalnego.

Zdjęcie archiwalne z pierwszego spotkania DO w Krakowie / Fot. Sławomir OstrowskiDo tej pory spotykaliśmy się w pubie Alter Ego. Teraz zmieniamy miejsca na "Klub pod Gruszką". Nie ma lepszego miejsca na spotkanie dziennikarskie, niż to lokal na ul. Szczepańskiej 1. Miejsce, które od lat skupia krakowskie środowisko artystyczno-literackie. Spotykali się tu m.in. Tadeusz Boy-Żeleński, Włodzimierz Tetmajer czy Lucjan Rydel. Drugą zmianą jest, że na każde spotkanie chcemy zapraszać gościa specjalnego. Nie ulega zmianie natomiast sam klimat wydarzenia, który ma być luźny i pozwalający rozmawiać i debatować o dziennikarstwie oraz otaczającej nas rzeczywistości.

Siódme spotkanie DO w Krakowie

Na taką debatę po 1286 dniach, bo tyle minęło od ostatniego spotkania, będzie okazja 13 września o godz. 17.30 w Restauracji "Pod Gruszką". Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Piotr Rąpalski z Gazety Krakowskiej. Dziennikarz, który w tym roku otrzymał prestiżową nagrodę Zielonej Gruszki, przyznawaną przez małopolski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla młodych i utalentowanych dziennikarzy.

Do wzięcia udziału w spotkaniu zachęcamy nie tylko dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24 ale wszystkich, którzy chcą podyskutować o mediach, dziennikarstwie, podzielić się swoją wiedzą. Zapraszamy i czekamy na was "Pod Gruszką" 13 września.

Siódme spotkanie Dziennikarzy Obywatelskich
Data: 13.09.2013 r., godz. 17.30
Gdzie: Kraków, Klub "Pod Gruszką", ul. Szczepańska 1
(splot ulic Szczepańskiej, Sławkowskiej i Rynku Głównego)


Trochę historycznych tekstów na temat spotkań dziennikarzy obywatelskich:
Relacja z pierwszego spotkania DO w Krakowie
Relacja z drugiego spotkania DO w Krakowie
Relacja z czwartego spotkania DO w Krakowie
Relacja z piątego spotkania DO w Krakowie
Relacja z szóstego spotkania DO w Krakowie
II Śląskie spotkanie DO za nami
Spotkanie wrocławskich autorów Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

A gdzie sprawozdanie ? a może się nie odbyło :((( ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz wszystkich zapraszamy na jutrzejsze spotkanie DO w Krakowie w klubie Dziennikarzy pod Gruszką. Startujemy od 17 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto się wybiera?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Było świetnie, przemiło i co najważniejsze owocnie tzn. spotkanie miało dobre a nawet znakomite skutki i pozostało niezapomniane. To będzie także takie, wesołe, luźne i serdeczne. Chyba nie uda mi się dojechać na tę datę, ale na następną na pewno. Powodzenia i bawcie się dobrze. PSś czekam na relację z niecierpliwością.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała impreza - tak mi się wydaje. Chyba coś w rodzaju "Targów osobliwości w Łodzi", na których można spotkać bardzo dużo lekarzy bez dyplomów... leczących skutecznie ludzi... mających swoje problemy do omówienia we własnym gronie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto się spotkać, poznać, porozmawiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie:)
...ale daleko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku wszyscy młodzi duchem:) A jeśli zaglądamy tylko w metryki to te spotkania które do tej pory były pokazują jak zróżnicowane osoby pod względem wieku przybywały:) Dlatego mam nadzieję że na spotkanie Pan przybędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa propozycja, ale większość to młodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.