Facebook Google+ Twitter

Krakowskie spotkanie Wielkanocne

Chociaż na dworze zima, jednak w sercach uczestników „Krakowskiego Spotkania Wielkanocnego Seniorów i Osób Niepełnosprawnych” była wiosna.

Uczestnicy Krakowskiego spotkania Wielkanocnego. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków We wtorek 26 marca w sala Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie zapełniła się delegacjami seniorów i osób niepełnosprawnych z ponad 60 organizacji pozarządowych Miasta Krakowa.

Impreza udała się dzięki poczynań Pana Bogdana Dąsala Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych jego współpracowników oraz społecznego zespołu doradczego, a także licznych sponsorów. Catering zapewniali harcerze z Krakowskiej Chorągwi ZHP. To bardzo coroczne spotkanie. Dla wielu delegatów to jest jedyna tego typu „Wigilia Wielkanocna”.Prezydium spotkania w NCK Kraków. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków

Niestety kłopoty finansowe powodują, że paczki jakie otrzymali były co prawda skromniejsze ale obfitowały w podstawowe produkty przydatne na święta. Natomiast w poczęstunku nie brakowało tradycyjnego jajeczka, śledzika czy żurku na boczku z jajeczkiem oraz słodkości. To było wspaniałe spotkanie i przeżycie szczególnie dla osób niepełnosprawnych.

Tradycyjne spotkania dla seniorów i osób niepełnosprawnych z terenu Miasta Krakowa odbywają się dwa razy do roku:
1. Wielkanocne spotkanie.
2. Wigilia Bożonarodzeniowa.

Miejmy nadzieje, że tradycja mimo kłopotów finansowych nie upadnie.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.