Facebook Google+ Twitter

Krakowskie Święto Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach

W niedzielę 15 kwietnia obchodziliśmy Święto Miłosierdzia Bożego. Największe uroczystości odbyły w Sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach.

Obraz Bożego Miłosierdzia Chrystus Miłosierny / Fot. Fot.Henryk Czechowski W drugą niedzielę po świętach Wielkanocnych czyli w dniu święta Miłosierdzia Bożego wierni gromadzą się w krakowskich Łagiewnikach, w miejscu gdzie Kościołowi i światu została przypomniana prawda o miłosiernym Bogu.
Na terenie sanktuarium w Łagiewnikach znajdują się doczesne szczątki świętej siostry Faustyny Kowalskiej.Procesja / Fot. Fot.Henryk Czechowski

W trakcie homilii, wygłoszonej podczas tej uroczystości, kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowskiego przypomniał: "Miłosierdzie Boga jest źródłem nadziei na ocalenie naszego losu. To tutaj, w Łagiewnikach, Jan Paweł II mówił dziesięć lat temu, w sierpniu 2002 roku: „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Widok na sanktuarium w Łagiewnikach z wieży koscioła / Fot. Fot.Henryk CzechowskiTam, gdzie panuje nienawiść, chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój.

Wierni na błoniach przed Sanktuarium w Łagiewnikach / Fot. Fot.Henryk CzechowskiW uroczystości, mimo deszczu i zimna, uczestniczyło kilkaset tysięcy pielgrzymów z Polski i całego świata.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.