Facebook Google+ Twitter

Krakowskie Targi Tuning Show 2013

W dniach 18 - 19 maja w hali wystawienniczej Firmy Targi w Krakowie już po raz 11 odbyły się Targi Tuning Show. Jaką popularnością cieszy się ta impreza niech świadczą tłumy nie tylko mężczyzn, ale też kobiet, które są pasjonatkami imprezy.

Plakat Targów Tuning Show 2013. / Fot. scan plakatuNie tylko mężczyźni pasjonują się motoryzacyjnym sportem.Eksponat samochodowy. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Natomiast zawsze jak tylko jest profesjonalna okazja właściciele pokazują swoje czterokołowe rumaki.

Imprezę należało podzielić na:
- samochody,

Na corocznych Targach zawsze prześwieca idea zaprezentowanie rzadko spotykanych aut na polskich drogach. Odwiedzający mogli zobaczyć setkę najlepiej
stuningowanych samochodów Polskich i zagranicznych.

Swoje mechaniczne rumaki prezentowali właściciele między innymi z Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej, Austria i Węgier oraz USA. Prawdziwą tuningową perełką była legenda motoryzacji amerykańskiej Ford Mustang GT 2011.

Eksponat samochodowy. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków- kultowe samochody amerykany,Pani Kasia z Firmy Targi w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków

Na targach pokazano amerykańskiej modele samochodów z lat 60 - aż do obecnych czasów. Z ciekawych ekspozycji można było obejrzeć kilka generacji Forda Mustanga, Chevrolet Camaro, jednego z pierwszych zbudowanych w Polsce Hor Rodów z ekipy SO -CAL Speed Shop z Californi.

Co to by był Tuning Show bez luksusowych Cadilaców znany z hollywódzkich produkcji filmowych. Zaprezentowano między innymi model Eldorado z roku 76 w wersji convertible oraz Pontiaca Trans Am z roku 1979 i 1997.

- pokazy mistrzów kierownicy,

Przed halą wystawienniczą Firmy Targi w Krakowie odbyły się pokazy Driftu, które wykonał Projekt 86 Drift Team. Klub Ostra Jazda wykonał ewolucje Motocyklowe Stunt Show.

Kto nie pamięta poczciwe polskie samochody, które były marzeniem w PRL popularne małe fiaciki. Podczas imprezy odbyły się wyścigi jak też specjalny przejazd pokazowy kultowymi rajdowymi Fiatami 126 p.

Drifterzy zaprezentowali się w specjalnie skonstruowanych na potrzeby motosportu Toyotach. Należy zaznaczyć, że w Polsce znajdują się tylko cztery tego typu pojazdy.

Na specjalnie przygotowanym torze odbył się ekstremalny pokaz gymkhany samochodowej, którą wykonał Adama Jurgowski i projektu S13 User. Jego Nissan s13 legitymuje się mocą blisko 300KM i rozpędza się do 100km/h w 5 sekund.

Eksponat samochodowy. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków- pasjonująca rywalizacja,Eksponat samochodowy. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków

Tylko podczas targów można było wybrać najlepiej stuningowany samochód prezentowany na Tuning Show w Krakowie 2013. Przy aplauzie widzów odbyły się zawody o nazwie Wojna Północ Południe.

- pozycja obowiązkowa.

Krakowskie Targi Tuning Show od 11 lat to unikatowe wydarzenie w Polsce jak też wśród Państw Grupy Wyszehradzkiej. Faktycznie skupiają w jednym miejsca u właścicieli najlepiej wyselekcjonowanych samochodów.

Wystawiały się firmy produkujące i dystrybutorzy niezbędnego sprzęt do poprawiania jakości aut. Kolejnymi wystawcami były warsztaty zajmujące się tuningiem. A jak wiadomo co to za impreza samochodowa bez licznych fanów tej dyscypliny. Od kilkunastu lat Targi Tuning Show w Krakowie wpisał się w obowiązkową pozycję majowego kalendarza imprez sportu nie tylko motoryzacyjnego.

Miasto Kraków mimo posiadanych odpowiednich terenów po byłym lotnisku w Czyżynach jak też po byłej Hucie im. Lenina, nie zadbało aby powstał choćby mini tor wyścigowy. Mini tor dla gokartów istniał przez wiele lat w historycznej zajezdni tramwajowej na krakowskim Kazimierzu przy ul. Wawrzyńca, ale został zlikwidowany.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.