Facebook Google+ Twitter

Krakowskie "Targi Wielkanocne" już 30 marca

Od piątku 30 marca krakowski Rynek Główny zaprasza na kolejne tradycyjne „Targi Wielkanocne”. Impreza będzie trwała do 9 kwietnia.

Plakat "Małopolski Festiwal Smaku" / Fot. scan plakatuGłówną atrakcją będzie organizowany przez Urząd Marszałkowski „Małopolski Festiwal Smaku”, który od piątku do niedzieli będzie promował ekologiczną żywność z regionu. Na straganach i stoiskach będzie wiele smakowitości wyprodukowanych na terenie małopolski.

Będzie możliwość nie tylko spróbować ale kupić: żurek wielkanocny z jajem, jaja serwowane na różne sposoby, małopolskie wędliny z kiełbasą lisiecką na czele.

Logo Śliwkowego Szlaku / Fot. Fot.Henryk CzechowskiKolejne wielkanocne rarytasy to miody Bartnickie, wyroby mleczarskie bez dodatków, smakowite suszone śliwki wyprodukowane przez gospodynie z Lokalnej Grupy Działania "Na śliwkowym szlaku” z Iwkowej.

Na stragany zawitają z Podhala oscypki, bundz, sery owcze.Oscypki podhalańskie / Fot. Fot.Henryk Czechowski

Oczywiście nie zabraknie kiszonej kapusty, ogórków, różnego rodzaju chrzanu i smaczne jabłka z małopolskich sadów. Na kiermaszu nie zabraknie wspaniałych ciast, mazurków i kołaczy oraz prawdziwego pieczywa bez spulchniaczy.

Jak przystało na tego typu imprezę, odbędą się liczne występy zespołów regionalnych jak Teatr Tańca „Dzieci Krakowa” i inne ciekawostki.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.