Facebook Google+ Twitter

Krakowskie XVIII Forum Turystyki

Kraków stoi turystyką. W centrum miasta każda ulica to zabytek, turystyczna atrakcja. Dużo tu hoteli i hosteli na kieszeń każdego przyjezdnego.

Tabloid Tak. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiKrakowskie Biuro Festiwalowe to instytucja, która najprężniej działa w stolicy Małopolski. Dzięki sieci punktów informacji turystycznych promuje miasto i zaspokaja codzienne potrzeby turystów krajowych oraz zagranicznych.

Instytucja ta nie tylko prezentuje różne materiały promocyjne, ale sama jest też wydawcą wielu folderów i wydawnictw o Krakowie. Szczególnie wyróżnia się wśród tych publikacji ciekawie wydany plan centrum miasta. Biuro odnosi sukcesy dzięki dobrej pracy personelu pod kierownictwem Pani Izabeli Helbin.

Dzięki zmianom organizacyjnym i osobowym pod kierownictwem Pana Marcina Kandefera, dyrektora Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji, instytucja działa coraz lepiej, daleko jej jednak do doskonałości. Największą bolączką są ciągle problemy finansowe. Potrzeba także dalszych zmian kadrowo-osobowych - należałoby zatrudniać fachowców, a nie osoby z polecenia.

Katarzyna Gądek Zastępca Dyrektora Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Turystyki / Fot. Fot.Henryk CzechowskiNiestety, promocja Krakowa na wielu targach turystycznych krajowych i zagranicznych daleka jest od doskonałości - tak też było ostatnio na krajowych Targach Turystycznych w Poznaniu, na których stolica Małopolski nie miała nawet własnego stoiska. W dodatku organizacja, która reprezentowała Kraków na targach, otrzymała mało materiałów promocyjnych...

W tym roku brakowało Krakowa również na targach „Lato” i „TT Warsaw” w Warszawie. Jest wielką pomyłką promocyjną, że od wielu lat Kraków nie wystawia samodzielnych stoisk na rozmaitych wydarzeniach, a jedynie przyłącza się do innych stanowisk, których właściciele skupiają się na dbaniu o własne interesy.
Jacek Legendziewicz Dyrektor Firmy Turystycznej Jordan i Hotelu Galaxy Kraków / Fot. Fot.Henryk Czechowski

Osobny problem promocji, to brak współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym przy prezentowaniu materiałów promocyjnych na targach i różnych krajowych konferencjach, odbywających się w Krakowie. Dość często to byle jakie, mało aktualne foldery, w których brakuje planu Krakowa wydanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.