Facebook Google+ Twitter

Krakowskie zakłady wulkanizacyjne przeżywają oblężenie

Pierwszy atak zimy w tym roku nie ominął również Krakowa. Miejskie zakłady wulkanizacyjne przeżyły dziś najazd kierowców. - Jak, co roku, po pierwszych opadach śniegu, kierowcy przyjeżdżają zmieniać opony. Prowadzimy zapisy, najbliższy wolny termin to 20 października - mówi Krzysztof Swatek właściciel serwisu opon "Slik" w Krakowie.

Pracownicy zakładu wulkanizacji mają pełne ręce roboty / Fot. Łukasz MicKonar drzewa zajmujący cały pas jezdni / Fot. Łukasz MicTemperatura utrzymywała się dziś na poziomie zera stopni Celsjusza.
Na drogach oprócz zalegających liści widoczne były drobne gałęzie drzew. Niektóre arterie miasta były bardziej zakorkowane niż zazwyczaj. Niewątpliwie mają na to wpływ trudne warunki atmosferyczne oraz to, że wielu kierowców jeszcze nie zdążyła zmienić opon na zimowe. Na drogach tworzyły się ogromne kałuże, które stają się niezwykle niebezpieczne, ponieważ nigdy nie mamy pewności czy woda nie przykrywa pułapek w postaci dziur.

Nie wszyscy kierowcy jeździli dziś ostrożnie. Niektórzy kolejne kilometry pokonywali z iście ułańską fantazją. Na ul. Straszewskiego, rozpędzony kierowca wjechał w kałużę tuż przy przejściu dla pieszych. Ochlapując przechodniów oczekujących na możliwość przejścia na drugą stronę jezdni.

Temperatury w Krakowie / Fot. Łukasz MicPrognozy Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej na najbliższą dobę, dla Małopolski, nie są optymistyczne. Przewidywane są opady deszczu ze śniegiem, które zamienią się w śnieg, zwłaszcza na obszarach górskich. Wiejący tam wiatr osiągnie prędkość do 90 km/h i będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.