Facebook Google+ Twitter

Krakowskim szpitalom kończą się pieniądze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-30 21:42

Tegoroczne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia okazały się zbyt niskie.

Lekarze starają się przekładać zabiegi na nowy rok, ale nie zawsze jest to możliwe. Wiadomo już, że liczba zabiegów, operacji i badań ponad limity ustalone w kontrakcie z NFZ, czyli tak zwanych nadwykonań, będzie w tym roku wyjątkowo duża.

W trudnej sytuacji znajduje się między innymi Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Według Macieja Kowalczyka, dyrektora szpitala, w tym roku zabraknie 6 milionów złotych. - Dramat polega na tym, że stajemy w sytuacji, z którego paragrafu będziemy sądzeni. Jak wyjaśnił - jeśli lekarze przyjmą kolejnego pacjenta to zadłużą szpital, natomiast jeśli zaczną wprowadzać ograniczenia - może dojść do tragedii.

Jolanta Pulchna, rzecznik krakowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia dodaje jednak, że trwają rozmowy, których celem jest rozwiązanie tych problemów. Niestety, na razie nie wiadomo skąd wziąć pieniądze na pomoc szpitalom. - Niestety nie mamy pieniędzy i obiecywanie w tym momencie, że zapłacimy za nadwykonanie byłoby po prostu nieuczciwe - wyjaśniła. Pulchna dodała, że póki NFZ nie otrzyma dodatkowych pieniędzy - finansowanie dodatkowych zabiegów z Funduszu nie będzie możliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.