Facebook Google+ Twitter

Kraków."STEP BY STEP krok za krokiem"

Obserwacja nóg i obuwia jest próbą odgadnięcia zagadek człowieka poprzez najmniej oczekiwane w sztuce elementy – nie spojrzenia, nie mowa ciała, ale właśnie zwykłe, często schodzone buty.

Wystawa fotografii Ewy Gołogórskiej –Kucia W Galerii Floriańska 22 trwa wystawa fotografii Ewy Gołogórskiej –Kucia STEP BY STEP krok za krokiem. Przedstawione na ekspozycji fotografie dokumentują ludzkie kroki oraz wszystko to, co stanowi o wyjątkowości stawiających je ludzi. Nie widzimy twarzy, ale buty.

Wystawa fotografii Ewy Gołogórskiej –Kucia I właśnie te buty mają być wizytówka człowieka. Kroki stawiane przez przechodniów, ułożenie stóp podczas zatrzymania się na chwile – to są właśnie obszary obserwacji artystycznej Ewy Gołogórskiej-Kucia.
W kulturze Zachodu stopa nie jest elementem ciała, do którego przywiązuje się większą uwagę. Inaczej wygląda to w kulturach Dalekiego Wschodu, gdzie stanowi on najważniejszy człon organizmu.
Obserwacja nóg i obuwia, zatem jest próbą odgadnięcia zagadek człowieka poprzez najmniej oczekiwane w sztuce elementy – nie spojrzenia, nie mowa ciała, ale właśnie zwykłe, często schodzone buty i ich naturalne środowisko - fragmenty podłoża, rowerów czy łapy czworonożnych towarzyszy.

Wystawa fotografii Ewy Gołogórskiej –Kucia Wystawa fotografii Ewy Gołogórskiej –Kucia Wystawa potrwa do 24 stycznia.

Galeria Floriańska 22, Kraków, ul. Floriańska 22
Czynne codziennie od 10:00-17:00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.