Facebook Google+ Twitter

Kraśnik: pijany 50-latek zakatował psa młotkiem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-03-26 07:47

Wczoraj rano w pobliżu targowiska przy ul. Strażackiej w Kraśniku kobieta usłyszała przeraźliwy pisk zwierzęcia. Zauważyła mężczyznę, który uderzał młotkiem przywiązanego do drzewa psa.

Kobieta próbowała interweniować, ale mężczyzna ja odepchnął i odszedł zostawiając cierpiącego psa.

- Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego bestialskiego zachowania. W tym czasie zwierzę zostało przetransportowane do lecznicy. Niestety stan obrażeń był bardzo duży i pies musiał zostać uśpiony - mówi mł. asp. Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

Zatrzymano sprawcę. To Aleksander T., 50-letni mieszkaniec Kraśnika. Przebywa w policyjnym areszcie. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli należący do niego, ważący około 1,5 kilograma młotek.

Sprawca wziął wczoraj psa od kobiety, która miała kilka czworonogów. Miał go przekazać innej osobie i dostał na ten cel od kobiety 40 zł.

Zatrzymany zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury. Kodeks karny za tak szczególne okrucieństwo nad zwierzęciem przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

http://lublin.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.