Facebook Google+ Twitter

Krasnoludek w Krakowie

W krakowskim Bunkrze Sztuki, budynku wyraźnie wybijającym się wśród kamienic starówki, odbyło się wczoraj spotkanie z legendarnym liderem Pomarańczowej Alternatywy, Komendantem Twierdzy Wrocław Waldemarem "Majorem" Fydrychem.

Na spotkanie ze znanym twórcą happeningów przyszło około 10 osób, co jednak Major przyjął z radością. – Przynajmniej nikt w czasie tych dwóch godzin nie wyszedł, a więc ludzie przyszli celowo – konstatował. Rocznie Fydrych ma około 30 spotkań. Wczorajsze krakowskie dopełnione było prezentacją dwóch książek Majora oraz filmem Mirosława Dembińskiego "Krasnoludek prezydentem".

Waldemar "Major" Fydrych na spotkaniu w Bunkrze Sztuki. / Fot. Aliaksei ShotaMajor, ostatni kontynuator Hegla i Marksa, autor Manifestu Surrealizmu Socjalistycznego, snuł opowieści o latach młodości, kiedy to we Wrocławiu była tworzona "Pomarańczowa Alternatywa". Wspominał też o bieżącej działalności, jednym z sukcesów której było zdobycie 2914 głosów w ostatnich wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy. Słowem wspomniał też o zaangażowaniu w “Pomarańczową Rewolucję” na Ukrainie i obiecywał następnym razem pokazać film z Ukrainy. Major planuje też wielką wystawę krasnoludków i współpracę z białoruskimi happenerami. Po spotkaniu każdy mógł zostać z Majorem w kawiarni, porozmawiać i poznać go bliżej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.