Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17927 miejsce

Krasnoludki nie palą śmieci

Z okazji 6. Dnia Czystego Powietrza w Grudziądzu i Gdańsku pojawiło się graffiti podejmujące tematykę ekologiczną. To wspieracie ogólnopolskiej kampanii zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.

Artysci prowadzacy warsztaty z organizatorami wydarzenia. / Fot. Dariusz PaczkowskiW Grudziądzu krasnale z hasłem "To nie krasnoludki palą śmieci pojawiło się na kominie a w Gdańsku na budce transformatorowej przy CSW Łaźnia. Trójmiejska Krytyka Polityczna oraz Fundacja Klamra zorganizowały warsztaty artystyczno - edukacyjne, które poprowadziło trzech artystów FFFart z grupy 3fala.art.pl oraz Uwaga Inwazja i Rafał Kłos.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku, którzy wspólnie z artystami malowali krasnale. Ponadto w ramach warsztatów członek Przemysław Hirniak z Krytyki Politycznej rozmawiał z dziećmi między innymi o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie powietrza oraz korzyściach płynących z segregowania śmieci i ich recyklingu.

Uczestnicy wydarzenia. / Fot. Dariusz PaczkowskiTegoroczna edycja podejmuje temat szkodliwego dla środowiska spalania śmieci w domowych piecach. Gdańsk to już siódme miasto (po Jastrzębiu Zdroju, Nowym Sączu, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Włoszczowie, Grudziądzu) na trasie, w której biorą udział różni artyści. Wcześniej kampanię wsparli: autor tego tekstu, Dariusz Paczkowski, Krzysztof Kokoryn, Wiesław Łysakowski, Maciej Szymonowicz ”Kamer”, Konrad Iwanowski ESTE/kolektyf, Mariusz Brodowski „Mors”, Andrzej Miastkowski "Egon Fietke".

Grudziądz. / Fot. Dariusz PaczkowskiPalenie śmieci w piecach domowych jest powszechne. Chociaż jest nielegalne i niezwykle szkodliwe dla zdrowia, to trudno egzekwować ten przepis. Każdy odpowiada: to nie ja. A wokół nie ma czym oddychać. Wszędzie unosi się śmierdzący dym. Wszystko wskazuje na to, iż winne są krasnoludki! Ale czy na pewno?

Fundacja Ekologiczna Arka prowadzi akcje edukacyjne w całej Polsce pod hasłem „Śmieci palą krasnoludki?”, chcąc tym hasłem podkreślić najczęstszą postawę ludzi palących śmieci, którzy zawsze twierdzą, iż to nie oni palą śmieci. Jest to także doskonała okazja do organizacji akcji i happeningów ciekawych dla dzieci i młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.