Facebook Google+ Twitter

Krasnoludki są wśród nas...

Już po raz dziesiąty odbędzie się w Łodzi Integracyjny Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci "Bawmy się razem". 26 i 27 kwietnia na jednej scenie staną obok siebie dzieci zdrowe, niepełnosprawne i... krasnoludki.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Turkish_kids.jpgPomysł stworzenia tak szczególnej imprezy powstał w Łodzi w 1999 roku. Dwa lata później odbyła się pierwsza edycja tego Festiwalu pod hasłem "Witaj wiosno". W założeniu impreza ta ma na celu integrację społeczną dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, poprzez wspólną pracę nad przedstawieniami artystycznymi oraz ich prezentację przed szerszą publicznością. Wyeliminowano również element rywalizacji między dziećmi - wszystkie zajmują pierwsze miejsca i otrzymują równorzędne nagrody.

Tegoroczna edycja odbędzie się 26 i 27 kwietnia, w Domu Kultury "Ariadna". Zaprezentuje się kilkanaście zespołów artystycznych z różnych przedszkoli z całego województwa. Hasło łączące wszystkie prezentacje to "Krasnoludki są wśród nas". Występy oceni jury w składzie: Izabela Piętowska (teatrolog), Agnieszka Kowalska-Owczarek (teatrolog, plastyk), Hanna Jastrzębska-Gzella (muzyk, tyflopedagog, edukator dramy), Aneta Madziara (surdopedagog, edukator dramy), Michał Rzepka (teatrolog, reżyser teatralny).

Jury będzie ponadto zwracać szczególną uwagę na pracę i pomysły nauczycieli. Oni bowiem również zostaną nagrodzeni. Wyróżnione przedszkola dostaną zaproszenie na majowe Spotkania Teatralne "Terapia i Teatr".

Gościem specjalnym Festiwalu "Bawmy się razem" będzie Krzysztof Cwynar.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.