Facebook Google+ Twitter

Kravitz na krakowskich Wiankach!

Dawno nie gościła pod Wawelem gwiazda takiego formatu - Lenny Kravitz 20 czerwca zaśpiewa dla wielotysięcznego tłumu zgromadzonego w zakolu Wisły na jednej z największych imprez plenerowych w Polsce

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest, jak co roku, Krakowskie Biuro Festiwalowe. Nauczeni historią z zeszłego lata, kiedy to nikt nie chciał słuchać grupy Jamiroquai, postanowili ściągnąć nad Wisłę artystę, którego nazwisko będzie przyciągać, a nie odstraszać tłumy. Na dodatek, Lenny Kravitz będzie nadal promował swój najnowszy krążek zatytułowany „It is time for a love revolution", co gwarantuje niesamowity show i największe zainteresowanie imprezą od lat!
Warszawa 26.06.2004 r. Koncert Lennego Kravitza na warszawskim lotnisku Bemowo / Fot. PAP/Jacek Turczyk
Krakowskie Wianki weszły na stałe do harmonogramu największych wydarzeń kulturalnych w Małopolsce wespół z Festiwalem Sacrum Profanum, na którym w ubiegłym roku zagrały legendy muzyki elektronicznej - Kraftwerk i Festiwalu Misteria Paschalia, o którym krytycy zgodnie wypowiadają się jako pozycji obowiązkowej dla wszystkich miłośników muzyki dawnej.

Wianki swoją historią nawiązują do obchodów Nocy Świętojańskiej (lub inaczej Kupały), która jest najkrótszą nocą w roku. Pierwsze zapiski o paleniu ognisk i obrzędach dziękczynnych dla bogini płodności sięgają już XIII w. i chociaż Kościół katolicki przez lata starał się zlikwidować to pogańskie święto, przetrwało ono do dzisiejszych czasów. Powszechnie jest uznawane za noc rozkoszy i przyjemności. Można powiedzieć, że Kravitz znany ze swojego rozwiązłego trybu życia, nie mógł znaleźć odpowiedniejszego miejsca i czasu na koncert.

Wstęp jest oczywiście bezpłatny, liczba miejsc ograniczona tylko przestrzenią nad zakolem rzeki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.