Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26122 miejsce

Krawiec inspektorem budowlanym?

Leszek R. przez wiele lat nadzorował budowę oraz odbiór dróg i mostów na stanowisku inspektora budowlanego na Warmii i Mazurach. W rzeczywistości ma wykształcenie podstawowe, a z zawodu jest krawcem...

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Most_Świętokrzyski.JPGOkazuje się, że sprytny oszust może być nawet inspektorem nadzoru budowy krajowych dróg. 52-letni krawiec z Warszawy przez ok. 20 lat zwodził Inspektorat Budowlany. A wszystko dzięki doskonale spreparowanym dokumentom.

Niedorzeczne wydaje się, że oszust bezkarnie uczestniczył przy tak wielu budowach przez wiele lat. Jego dziełem są m.in.: drogi - krajowa 16, osiedla, komenda policji w Grajewie, salony samochodowe. Uczestniczył również przy nadzorze inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Wpadł w Działdowie. Tamtejszy Inspektor Nadzoru Budowlanego odkrył, że Leszek R. nie figuruje na liście inżynierów budownictwa. Śledczy zaczęli interesować się mężczyzną gdy ten na zlecenie mieszkanki Bryńska, koło Lidzbarka Welskiego, jako biegły rzeczoznawca sporządził ekspertyzę instalacji centralnego ogrzewania w komunalnym budynku. Jednak w dokumentacji tej zabrakło zaświadczenia o przynależności do mazowieckiej izby inżynierów budownictwa.

Gdyby nie ta drobna wpadka, krawiec nadal sprawowałby nadzór nad budową najważniejszych dróg w Polsce.

Źródło: tvp.info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.